Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvesznek a Berzeviczy...

Felvesznek a Berzeviczy Gergely turizmusra 4,7 átlaggal ha kb megcsinálom 65 pontosra az irásbelit? (miskolc)

Figyelt kérdés
Leginkább olyanoktól várom a választ akiket tavaly felvettek vagy éppen már vagy 2-3 éve oda jár.

2017. jan. 15. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem engem keresel, de hátha segítek. :)

Tavaly végeztem ott még külkereskedelmen (most már pénzügy). Nekem 69 pontos lett a központim, az átlagom nekem is 4,7 volt és a rangsorban 103. voltam. Az idegenforgalomra nehezebb volt bejutni, szerintem mostanság még nehezebb. A Berze még mindig a(z egyik) legerősebb középiskola Miskolcon, és ahogy észrevettem, eszükben sincs könnyíteni, már a belkereskedelmet is egyre jobban erősítik.

Viszont ilyen átlaggal és egy kis rákészüléssel 70-80 fölé is mehet az a pontmennyiség. :)

2017. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És még valami.. Akkor menj ide, ha tényleg ezt akarod tanulni. Komolyan veszik a nyelvet és a szakmát, emelt érettségire is készítenek fel. Én 12-ben (13-os is voltam :D) döntöttem a kémia mellett, de egyszerűen alig tudtam rá készülni a szakmai tantárgyak miatt. Pedig minket csak egy középszintű érettségire szántak.
2017. jan. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon beszeretnék kerülni németre engem az se érdekel ha rengeteget kell tanulni rá csak kerüljek be és körbe futom a várost örömömbe.
2017. jan. 16. 12:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és a szóbelire mennyire kell tudni angolul? Nem vagyok nagy angolos és így szeretném tudni mennyire készüljek fel angolból.
2017. jan. 16. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugye nem volt szóbeli, de nem hiszem, hogy nehezeket kérdezhetnek. Egy általános iskolai tudás elég felvételire. Szerintem az iskola is tudja, hogy nem minden általános iskola orientálódott nyelvoktatásra, viszont inkább várj egy nem rég felvételizett tanuló válaszára, mert ott is sok dolog változhatott azóta. :)
2017. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezaz!!!Nagy esélyem van mert pont benne vagyok a felvehetö létszámba. Valaki még tudja,hogy biztosan felveszik rajtam kivül?
2017. márc. 2. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!