Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok véleményt mondani a...

Tudnátok véleményt mondani a Budapesti Evangélikus Középiskolai Kollégiumról? (Rózsák tere)

Figyelt kérdés

#kollégium #evangélikus #Rózsák tere #Budapesti Középiskolai Kollégium #Evangélikus Középiskolai Kollégium
2017. jan. 18. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Valaki ?
2017. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyenek a szobák?
2017. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiket vesznek föl?
2017. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik nevelő az ismerősünk, onnét tudom az infőkat: ahhoz képest, hogy vallásos ugye a kollégium, kevés az evangélikus (már aki tartja is a hitét), max. 20%-a a diákoknak. Sok a zenész a konziból, rengeteget gyakorolnak, zenélnek általában. A diákélet nem pörög annyira.

Jó környéken van (!), és szép az épülete, a szobákba nincsenek 6-8-an bezsúfolva hanem 3-4-en, ami sokkal reálisabb.

Amúgy jövőre leszek koleszos, én is gondolkodtam a Rózsán. De valószínűleg inkább a Pannóniába fogom beadni a jelentkezésemet (nem annyira szép se belül se kívül, viszont elvileg nagyon jó a közösség, programok, diákélet meg talán lazább is picivel (pld. ha 4,00-nál több az átlagod nem kötelező a szilencíumi idő, vagy, hogy ha szeptemberben íratsz egy papírt a szüleiddel és előre szólsz a nevelőknek, akkor aludhatsz máshol -ezek a legtöbb koleszben elképzelhetetlenek, főleg egy elvileg vallásos helyen)). Szóval talán érdemes lenne azt is megnézni, hátha.

2017. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*ja és lemaradt, hogy "kiket vesznek föl?"

Állandó vidéki címmel kell rendelkezned, egy vállalható tanulmányi átlaggal és ha van mellé lelkészi ajánlásod akkor szinte biztos bent vagy. De a honlapjukon gondolom minden fent lesz; ugye akkor kell jelentkezni amikor már megvannak az értesítők, hivatalos papírok, hogy kit hova vettek fel (április 26-9 környéke, ez változó).

2017. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

na este van már nagyon XD

szóval április 26-9-én jönnek meg az értesítők, UTÁNA kell jelentkezni. érdemes már májusban, mivel hamar betelnek a helyek, főleg a lány koleszokban.

2017. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én nem ajánlom. A zuhanyzók förtelmes állapotban vannak, a nevelőket sem szerettem túlságosan. Tavaly mentem el, de borzasztó volt.
2018. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!