Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy álljak hozzá az egyetemi...

Hogy álljak hozzá az egyetemi tanáromhoz, aki azt mondta, hogy ha nem lennék a tanítványa, már elhívott volna kávézni?

Figyelt kérdés

Mostanában kicsit összejöttek a dolgok. Általában össze szoktam futni vele a folyosón óra előtt, ezért beenged és odaadja nekem a teremkulcsot. Még vizsgaidőszak előtt elsírtam magamat óra előtt a teremben amikor egyedül voltam és pont akkor jött be. Megkérdezte mi a bajom, hogy szeretnék-e beszélni róla, és hogy tud-e segíteni. Röviden-tömören elmondtam neki a problémámat. Felajánlotta, hogy menjek haza pihenni, de én mondtam, hogy ha otthon sajnáltatom magamat, az nem old meg semmit, és az órán legalább valami hasznosat csinálok és lefoglalom magamat. Erre ő is elkezdte mondani a bajait (nem részletesen, csak 1-2 mondatban)a, ami miatt kicsit ideges, és hogy irigyli a hozzáállásomat a dolgokhoz, meg hogy tök jó, hogy én vagyok azon kevés diákjainak egyike, akit érdekel is, amit mond. Szerinte okos vagyok, intelligens, és szorgalmas, és biztosan meglesznek a vizsgáim. És hozzátette, hogy ha nem tanítana, már elhívott volna meginni valamit.

Szóval, ez a szituáció elég kínos volt nekem.

1. Látott sírni - minden emberrel másképpen bánok, ha már látott sírni.

2. Kaptam egy kis bepillantást a magánéletebe, ő is az enyémbe.

3. Naivan feltételezzük, hogy "barátilag" hívott volna el. És ha nem? Vagy lehet, hogy csak kedves volt?


2017. jan. 18. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Kerüld el messzire! Szánalmas.


1. Állatira mindegy, hogy ki látott sírni. Attól, hogy rinyálsz, nem változik meg senkivel sem a kapcsolatod.


2. ÉS akkor mi van? Ez akkor is igaz, ha valaki elfelejti behúzni a függönyt és te arra mész haza. Akkor már mindjárt minden más?


3. Nem mindegy?

2017. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerény véleményem annyi, hogy kihasznál egy érzelmileg instabil lányt. Amit mondott az érzelmi manipuláció 1.1 lecke kezdete. Ha nem ismered fel, akkor úgy kell neked!
2017. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Bízzunk benne, hogy kedves volt.
2017. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak kedves próbált lenni, mert látta, hogy ki vagy készülve. A "ha nem lennél a tanítványa" kezdetű dolog tényleg necces, de valószínűleg ezt sem azért mondta, hogy belezsaroljon, hogy elmenj vele, ha már nem vagy a tanítványa (illetve akkor is visszautasíthatod, és meg fogja érteni). Szerintem ez még bőven belefér az "oktatók is emberek" kategóriába, és ezen felül minden más, amit mondott nagyon kedves volt.

És tudom, hogy ez nem így működik, de ha nagyon zavar, hogy valaki meglát sírás közben, zárd be inkább a mosdóba magadat vagy valami, ne olyan helyen sírj, ahova bárki bármikor bejöhet.

2017. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem te vagy az első, és nem is az utolsó (akit sírni látott)

2. gy nagyon kis bepillantást, nem kell túlgondolni.

3. NE legyél naiv! Soha! (Amúgy ez a megjegyzés elég amatőr és meggondolatlan volt tőle) - hagyd figyelmen kívül!

Hogy állj hozzá? Mintha mi sem történt volna.

2017. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért akadnak ki az emberek egy ilyenen :D Ez középiskolában gáz lenne, de ez már egyetem...ugyan már, két felnőtt emberről van szó, el tudják dönteni, hogy mit akarnak. Nekem vannak olyan tanáraim, akik jó, ha három évvel idősebbek. Lányok esetében nyilván más, de én ebben az esetben, ha tetszett volna, simán éltem volna a lehetőséggel :D
2017. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg túl nagy a korkülönbség, akkor hagyd a vén kant, biztos, nem az első próbálkozása, lehet, egyszer majd neki is bejön :D
2017. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Donald J. Trump ***** válasza:
75%

"elhívott volna kávézni"


De nem hívott. Na bumm - itt a mese vége. Jófej volt veled, mert lelkiztetek eggyütt egy kicsit, te is bizalmaskododtál vele kicsit, meg ő is veled. Kis csoportos oktatásba ennyi belefér, esetleg neveden is fog szólítani vagy engedményeket tesz. Ez ugyanolyan, mint mikor egy oktató kipécézi magának az állandóan puskázó meg pofázó diákot, csak negatív helyett pozitív diszkriminancia. Mivel a diploma megszerzésével remélhetőleg valami kivételezett kör részévé akarsz vállni, ennyi akár a kollegialitásnak is betudható.

2017. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!