Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mivel kezdtétek/kezdenétek...

Ti mivel kezdtétek/kezdenétek a tanárképzéshez szükséges motivációs levelet?

Figyelt kérdés
Tanárnak szeretnék továbbtanulni, de semmi ötletem nincs, hogyan kezdhetnék bele a "fogalmazásba". Segítségeteket előre is köszönöm.

2017. jan. 23. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is üdvözöllek, mert Én is tanárira megyek Eszterházyra és Te? Hova mész és milyen szakra?

Motivációs levelet, úgy kezd,hogy leírod melyik egyetemre jelentkezel, melyik szakra majd leírod mindkét szakodhoz kapcsolódva,hogy miért azokat választottad? Miért szereted őket? Éppen hol tanulsz vagy tanultál. Aztán leírod ,hogy neked mi az elképzelésed,hogy fogsz tanítani, pl.. nem tudom milyen tanárnak tanulsz, de matematikához leírod ,hogy táblánál együtt oldjátok a nehezebb feladatokat ezáltál segítséget nyújtasz a diákoknak. Vagy ha történelem tanárnak mész, akkor tanulmányi kirándulások stb... ilyesmik ne bonyíltsd túl, egyszerű.... Utána pedig ,hogy volt egy konfliktusod pedagógussal pl igazságtanaul osztályzot akkor leírod hogy te,hogy korrigálnád a helyedbe. Ennyi!!! Egyszerű!!!

2017. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok, konfliktusost csak akkor ,hogyha volt személyes tapasztalatod.
2017. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia. Először is köszönöm a válaszod, nagyon sokat segített! Én az SZTE-re szeretnék menni matek-fizika szakra.
2017. jan. 24. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, akkor a példámmal sikerült beletrafálnom,hogy matematika :P Ügyesen, ha van még kérdésed írj privátban nyugodtan!!!
2017. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!:)
2017. jan. 24. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Cím!


itt írsz magadról pár szót, hogy így hívnak, itt laksz (ez egy nagy város, nagyon pezsgő élettel, vagy ez egy kis város, és egy lokálpatrióta vagy), ide jársz, ez a hobbid (szeretsz utazni, de erről kész vagy leszokni a tanári fizetés kedvéért) stb stb; majd ezután írsz arról, hogy ezek meg ezek a tárgyak érdekelnek, ezért meg ezért (szeretem ezt a tárgyat mert Pali bácsi jól adta elő magát, vagy mert gyerekkorom óta érdekelnek a nikotinamidok, vagy szupraindividuális biológia, vagy a mozgások szuperpozíciója, vagy a kozmosz alakulása, vagy ez meg az, s szeretném ha más is átélné ezt a csodát, amit én, és ehhez lenne közöm stb stb)így alakult, hogy tanárképzésre szeretnél jelentkezni, és a tudást úgy szeretnéd átadni, hogy ezt meg azt prezentálsz nekik, csinálsz modelleket, mert ez is a hobbid, és utazás helyet ezt fogod csinálni, a hétköznapokból veszed a példát, és szerinted a figyelemmegtartásával lesz a legtöbb gondod, meg azzal, hogy nem szeretika tárgyat, és azért nem szeretik, mert ez meg az, de megjöttél te, és te ezzel meg azzal ezt is tudod egy kézzel orvosolni, de azért őszinte is vagy, és megemlíted, hogy ez a tanári szak csak a harmadik bejelölésed, mert jól tudod hogy ezt is felfogják tenni, mivel látják a sorrendet is(!!!), és ha túl sok szépet, és jót mondasz, akkor felmerül a gyanú, hogy ez a büd*s kölök akkor miért nem ezt jelölte be elsőként.

Szóval ilyeneket.

2017. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, és még annyit, hogy a végére nyomtatottan is írd ki a neved, és írd alá kézzel. Legyen dátum, és cím, ahol írtad pl.:

Kis Szilárd

itt aláírod tollal

2017 január 26

Bivalypocsolya

vagy

Bivalpocsolya, 2017 január 26


Kis Szilárd

aláírod


Végül is lényegtelen, hogy milyen forma, csak legyen olyan, mint egy levél.


Szívesen elküldeném neked az enyémet, de tegnap óta keresem, és fogalmam nincs, hogy hol lehet (több terányi adatom van, és néha így megiszom a levét). Én már régebben felvételiztem. Ha szeretnéd akkor el is olvasom.


( a lényeg tényleg az, hogy az igazság legyen benne, mert ha nem az lesz, akkor rákérdeznek, és belezavarnak, mondjuk nincs nagy tétje, mert szinte mindenkit átengednek, de azért ne ez legyen az első élmény a tanáraiddal)

2017. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, azt szeretném még kérdezni, hogy ugye ezt fel kell tölteni az e-felvételire. És akkor nyomtassam ki, írjam alá, szkenneljem be és ugy töltsem fel? Vagy csak azt írjam alá amit el kell vinnem a beszélgetésre? Bocsi ha ez buta kérdés.
2017. jan. 28. 12:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kinyomtattam, aláírtam, és azt szkenneltem be, illetve töltöttem fel, amit vittem is. Elfogadták, nem volt vele gond. Fontos, ne felejtsd el, hogy ott fogsz az elbeszélgetésnél- pályaalkalmasságin kapni egy igazolást, azt is felkellet töltenünk nekünk, szerintem nektek is kell majd , illetve nekünk még az elején postán is küldeni kellett.

(persze volt nálam egy másik kinyomtatva aláírva, illetve pendrive-on, és telefonon is, nehogy gond legyen az elbeszélgetésnél... megjegyzem volt ott olyan tanár, aki akkor olvasta el először- és később meg is mondta, hogy akkori első benyomása szerint teszi fel a kérdéseit, így nem olvassa el előtte, hanem ott gyorsan)

2017. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!