Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Diákhitelt nem akkor kell...

A Diákhitelt nem akkor kell elkezdeni törleszteni, amikor megszűnik MINDEN hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Két szakot csináltam egyszerre az egyetemen. Az elsőnek elkezdettre vettem fel diákhitelt, ami szakot nyáron elvégeztem. A második szakot mostanhoz képest jövő ilyenkorra fogom befejezni (mert az 3,5 éves).


Úgy tudtam hogy amíg van hallgatói jogviszonyom, addig nem kell a hitelt elkezdeni törleszteni. Erre most jött SMS a diákhitel központtól (10 perce), hogy 6 ezer forint tartozásom van és törlesszek haladéktalanul.


Még tanuló vagyok és eléggé bekavarna a dolgokba, ha főállásban még nem dolgozóként havi sokezret kellene erre kifizetnem. Kalkuláltam előre a törlesztővel AKKORRA, amikor majd már dolgozni fogok és lesz miből.

Kérdésre válaszoló válaszokat szeretnék, köszi!


2017. jan. 27. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi a diákhitel témában(szerencsére nem kell rászorulnom), de ez nem úgy működik, hogy adott szakra veszed igénybe? Mert csak ez jut eszembe, hogy miért kell már most törleszteni.
2017. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy miután végeztél a szakkal elkezd kamatozni, de csak 40 éves korodban KELL elkezdened törleszteni, akkor viszont a fizud valahány százalékát levonják. Én így tudom, de inkább várd meg a többi választ is.
2017. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lekérték az első egyetemtől a státuszod, és látták, hogy elvégezték. A másik egyetemről meg nem tudtak (ha te nem tájékoztattad őket). Amúgy jól mondod tényleg akkor kell csak fizetned, ha mindkettőn megszűnik a jogviszonyod.
2017. jan. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor csak el kell őket érnem valamilyen formában. Nem budapesti vagyok, de top5 nagyvárosban élek, remélem közvetlenül is be tudok menni hozzájuk valahol és nem csak BP-n van irodájuk.

De szólok nekik erről mindenképpen

2017. jan. 28. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A Diákhitel Központ honlapján megtalálhatod, hogy milyen módon tudod bejelenteni nekik a másik hallgatói jogviszonyod.


Ha bejelented, megszűnik a törlesztési kötelezettséged, amíg ezzel a szakkal is nem végzel vagy el nem éred a 40 éves életkort.


A késedelmes tartozásod (6000 ft) lehet, hogy rendezned kell, hiszen az már lejárttá vált, mivel ők jogosan követelték, abban a hitben, hogy már nem vagy hallgató.

Az is lehet, hogy ezt sem kell rendezned most még, ennyire mélyen nem ismerem.


Érdeklődj meg minden részletet, mert ezeket nagyon komolyan kell venni!

2017. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Oké, az egyszeri 6 ezer forint még nem lesz vészes. Holnap suli után már néztem is helyet ahová elvileg el tudok menni érdeklődni.
2017. jan. 29. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!