Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből áll a tanári alkalmasság...

Miből áll a tanári alkalmassági vizsga részletesen? Sokan buknak meg ezeken a vizsgákon?

Figyelt kérdés
Tárnak szeretnék jelentkezni és arra lennék kiváncsi hogy miből áll a tanári alkalmassági vizsga minden részletre. Nagyon érdekelnek a személyes tapasztalatok hogy nektek mi volt az alkalmassági vizsgán mit csináltatok miből állt milyen volt? Sokan buknak meg rajta vagy általában mindenki átmegy?

2017. jan. 29. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve voltam ELTE-n tanári alkalmasságin. A konkrét menete a vizsgáznak fent van a honlapon: [link]


Ez gyakorlatban úgy néz ki, hogy kapsz egy időpontot amire be kell menned. Lehet, sokat fogsz várni, lehet keveset, érdemes más azért hamarabb ott lenni, de az se gáz ha sokáig vársz, mert tudsz barátkozni addig a többiekkel :) Mikor bemész, aláíratnak pár papírt, és nekem az előre leadott motivációs levelembe kérdeztek bele, ezt meg ezt fejtsem ki bővebben, esetleg ezt meg ezt hogy tudnám a gyakorlatban megvalósítani. Aztán lehet választani, hogy egy pedagógia olvasmányból készülsz, vagy szituációs gyakorlatot próbálsz elemezni, és n ez utóbbit választottam, otthon előre kiválasztottam a listából a szituációt. Nekem az volt, hogy egy gyerek nagyon tehetséges a tárgyamból, és azt szeretném, hogy menjen versenyre, de ő nem akar. És itt az a kérdés, hogy fejtsem ki, hogy oldanám meg a helyzetet :) Nem volt nehéz igazából, tényleg kb. 15-20 perc, a végén megis mondják, hogy átmentél-e vagy sem. De 90% átmegy, max a nagyon durva eseteket szanálják ki. Én pl. kicsit hadarok, de ez nem volt probléma :)

2017. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Konkrétan senkit sem szelektálnak ki, mivel kb. lasszóval fogják a tanárokat, sajnos:( - pedig nem ártana egy kicsivel magasabbra tenni a mércét!
2017. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Debreceni Egyetemen a következőképpen nézett ki a dolog:

Pár perc kötetlen beszélgetés a bizottsággal, milyen szak, miért azt választottam, stb. Motivációs levelet ugyebár már előtte fel kellett tölteni, ott egy-két dolgot megkérdeztek ezzel kapcsolatban.

Ezek után jött egy szituáció, ahol a tanár helyébe kellett képzelnem magam. Ez nekem olyan volt, hogy az egész osztály összebeszél, néhány kivételtől eltekintve senki nem ír semmit a lapra, mert nem készültek. Igazából én azt válaszoltam, hogy üres dolgozatra egyféle jegyet lehet adni, ha pedig más témazárók, dolgozatok miatt nem tudtak készülni, akkor erre lett volna az osztálynak lehetősége. Bólogattak, szóval nem feltétlenül arra kíváncsiak, hogy hogyan tutujgatnád a diákokat.

Ezután még volt egy mondat, amit fel kellett olvasnom és elmondani a gondolataimat róla, erre már nem igazán emlékszem.


Elsők között mentem be, de igazából szerintem mindenki átment, nagyon kevés ember van, akit itt nem engedtek át, mivel egyre kevesebben jelentkeznek tanári pályára (különösen természettudományos tanárnak).

2017. febr. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én holnap megyek a Károlira vizsgázni, úgy hallottam, hogy ritkán buktatnak. Ha még nem voltál alkalmasságin, akkor sok sikert! :)
2017. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!