Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sürgős! Ez most tényleg így van?

Sürgős! Ez most tényleg így van?

Figyelt kérdés
Angol tagozatos gimnázium van első helyen megjelölve. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ez már egy fakt, emellé egy tantárgyat vehetek már csak fel. De én nem nyelvel akarok foglalkozni, hanem mondjuk orvosira szeretnék menni. Akkor a biológiát meg a kémiát nem vehetem fel és mehetek orvosnak? Valaki segítsen, mert nem sokáig variálhatok..Köszönöm!

2017. febr. 1. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Biológiát és kémiát is fogsz tanulni, de nem "veszel fel" tantárgyakat, mert a középiskolában ugyanúgy meg lesz szabva, hogy mit tanulsz, mint általánosban. Ezt a tagozattal befolyásolhatod. Te angolul fogsz többet tanulni. Ha az orvosi a célod, akkor érdemesebb biokémia tagozatot választani, de nem kötelező - az orvosinak nem feltétele a tagozat.
2017. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az angolt emelt óraszámban fogod tanulni, de ha osztályozózól, fel is lehetsz mentve angolból a végére, de olyan faktra járhatsz, amilyenre csak akarsz. Senki nem fog sehonnan eltiltani.
2017. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt iskolája válogatja. Van, ahol felvehetsz majd 11.-ben újabb két faktot, és van, ahol a tagozatod számít emelt óraszámnak. A sulit kell megkérdezned, vagy a pedagógiai programban is megtalálhatod ezt jó esetben. De tény, hogy van iskola, aki csak egy új faktot enged, vagy egyet sem.
2017. febr. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk (szintén nyelvtagozat) annyi faktot vehettél fel, amennyit akartál - viszont csak 4-et hirdettek meg (én abból háromra jártam, és megbántam, hogy a negyedikre nem, mert a régi tanárom azt a csoportot vitte, már azért megérte volna:S)

És noha nem hirdettek meg sem biosz, sem kémia faktot, többen is mentek orvosira (és fel is vették őket). Szóval szerintem egy nyelvtagozat a lehető legjobb választás, az mindenhez kell majd, és nem akadályoz semmiben, ettől még simán fel lehet készülni emelt szintű érettségire bármiből.

2017. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!