Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE-sek vagy felsőoktatásban...

BGE-sek vagy felsőoktatásban (csúszás) jártasak hogy van ez?

Figyelt kérdés

FOSZK levelezős vagyok államni, most lenne a 2.félévem tavasszal.


Számvitel alapjai tárgy nem sikerül normál vizsgaként, VK-ra nem tudtam volna elmenni, időben leadtam előtte.


Most a tavaszi félévben épül rá sajnos vezetői számvitel, arra meg 3. félévben bér és munkaügyi elszámolások tárgy.


Na most mivel a számvitel elúszott így ugye tuti h van egy félév csúszásom.


De sajnos korábbi tanulmányaim miatt 4 félévem van már csak államis, - pont elég lenne normál esetben egy FOSZK-ra) szóval az 5. fizus lenne.


Hallottam olyanról hogy elvileg van kreditarányos önköltségfizetés, tehát lehetséges az hogy a plusz félévben nem az egész félévet fizetem hanem csak egy részét, találtam egy táblázatot ami alapján pl. ha 6 kreditnél kevesebbet veszek fel az 45%-os fizetési kötelezettséget jelentene. – Nem a teljes féléves kb 180.000-es díjat kéne fizetnem majd 1,5 év múlva a 45%ot pl könnyebben összeszedem addig… Nem mindegy.


Lehet ezt így?


Hogy abban az utolsóban csak az egy db csúszott tárgyat veszem fel?


Hívtam a tanulmányisokat, de telefonon nem lehet velük egyeztetni (TVSZ nem egyértelmű, felsőbb évesektől nem kaptam választ) én meg 140 KMre lakom a sulitól és most konkrétan ezen múlik hogy aktív legyen-e a tavaszi félévem, (szombatig lehet aktiválni-passziválni), mert lehet hogy inkább passzívra megyek és akkor bár csúszok félévet, de nem kell fizetnem majd.


Köszi előre is.



2017. febr. 2. 10:08
 1/8 A kérdező kommentje:
picit pontosítva már csak 3 félévem van államis, mert ugye első félévvel egyet kivégeztem :)
2017. febr. 2. 10:09
 2/8 A kérdező kommentje:

úgy számoltam hogy ősszel felveszem számvitel alapjait, jövő tavasszal vezetőit (az már eleve szakmai gyakos félév lenne amellé nem tudom felvehetem-e, és akkor az 5. (jövő őszi félévben meg a bér és munkaügyi elszámolásokat. Na és akkor ezért fizetnék ugye x %-ot...


De nem vagyok biztos menne h ez működhet.

2017. febr. 2. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Be kell adni kreditarányos fizetési kérelmet a Moduloban és ott elbírálják. Nekem 10 kreditem maradt (én is passzívra mentem egyébként ez miatt mert őszibe nem volt olyan tárgyam hirdetve ami hiányzott), beadtam a kérelmet és elfogadták szerencsére :) Így nekem a tandíj 55%-át kell fizetnem. (szintén bge)
2017. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oköszi :)


de azt akkor ráér abban a félévben beadni ?



Abból nem lenne baj h abban a félévben 1 db tárgyam van?


Szak gyakot ettől független megcsinálhatom majd 4. félévben?

2017. febr. 2. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha nappalis vagy és szakmai gyakorlatra marad tárgyat azt csakis kizárólag VK-n tudod megcsinálni, feltéve ha nyitnak hozzá. Egyéb esetben nem mehetsz szakmai gyakorlatra (vagyis dolgozhatsz cégnél, csak nem fog szakmai gyaknak minősülni). Nem számít, hány tárgyad van. Ezt a kérvényt mindig a félévet megelőző pár hétben lehet beadni, de erről szerintem szokott pontosabb infó lenni
2017. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2017. febr. 2. 11:05
 7/8 A kérdező kommentje:
levelezős vagyok
2017. febr. 2. 11:07
 8/8 A kérdező kommentje:
bár szakgyak félévében elvileg ha jól értettem a TVSZt nem vehető fel semmi első tárgyfelvétellel szóval akkor nem tudom hogy kéne..
2017. febr. 2. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!