Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szám és negyedének mértani...

Egy szám és negyedének mértani közepe 10. A szám számjegyeinek összege?

Figyelt kérdés

a.6

b.15

c.2

d.9


Előre köszönöm annak, aki segít.:) A megoldás betűjét kérem csak.:)



2017. febr. 6. 11:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem vettem én el senkitől a lehetőséget. Senki nem akart részt venni a versenyen, de egy valakinek muszáj volt, és a tanár engem választott, pedig én mondtam, hogy nem akarom, de ez nem érdekelte.
2017. febr. 6. 12:56
 12/14 anonim válasza:

Remélem, eme verseny többi résztvevője is különböző site-okról gyűjti össze a válaszokat.

Ennek mintájára lehetne csinálni site-ok közti versenyt, kihagyva a lusta kérdezőket a láncból.

2017. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem az osztálytársaidra gondoltam. A versenyben nyilván nem csak a te iskolád vesz részt, te meg netről összecsalod a megoldásokat, aki meg becslettel kitölti, lehet hogy miattad nem jut tovább. Ezen gondolkozz el kisfiam.
2017. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tudod, az egy dolog, hogy indulsz egy versenyen egy olyan tárgyból, amihez nem értesz. De akkor próbálnál meg valamit saját kútfőből alkotni. Ha annyira nem akartál rajta indulni, akkor random karikázz be valamit. De az, hogy mi oldjuk meg, az kicsit visszás.

Másrészt: azért ezek nem olyan hű, de nehéz feladatok. Az előző, négyzetátlós sem igényelt az általános iskola 7.-es szintnél nagyobb tudást (meg némi nagyon elemi logikát), és a mértani közép fogalma sem egyetemi szint. Onnantól kezdve meg már csak behelyettesítés és egyenletmegoldás.

Harmadrészt meg a számítástechnika, bár a nevében tényleg ott van a "számítás" szó, de nem a matematikát jelenti.

2017. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!