Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha beadom a jelentkezést...

Ha beadom a jelentkezést MO-ra és Szlovákiára is, mindkét helyre felvesznek, mehetek Szlovákiára, vagy muszáj MO-ra mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ugyebár azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert olvastam olyat, hogy ha MO-n be van adva több egyetemre a jelentkezés és több helyre fel is vesznek, akkor muszáj az arra menni, ami előrfrébb van a listán (ha felvettek).


Na már most ha én beadom Pozsonyba és Pestre is, mindkettő helyre felvesznek, dönthetek úgy, hogy Pozsonyba megyek, nem pedig Pestre?

(Pozsony a cél, Pest mint B terv, azért lenne csak másodlagos, de mindenképp be szeretném adni)


Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni, nagyon fontos lenne.



2017. febr. 6. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy felvesznek valahová, nem kötelező oda beiratkozni...
2017. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Ja és nem úgy van nálunk, hogy "több helyre is felvesznek". A sorrend egy fontossági sorrend számodra.


Ha az első helyre (mely számodra legfontosabb) felvesznek, akkor már nem vesznek fel a másodikra is, mert már bejutottál a számodra legfontosabb helyre.


A te példádban pl.:


1. hely: Poszony

2. hely: Pest


Pestre csak akkor fognak felvenni, ha Pozsonyba nem vettek fel (és Pestre megfelelsz).

2017. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

A sorrend végett nem tudtam hogy mi a helyzet. Mert ugye ha beadok magyarba 3-at, ők mégis honnan tudnák, hogy én beadtam Szlovákiába is. De akkor ezek szerint ez nem akadály ha jól értem. Mármint a 3 ingyenes jelentkezéshez nem számol bele más, csak a MO-n bejelentett egyetemek, ugye ?

2017. febr. 6. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy egy külföldire milyen szabályok vonatkoznak, de abban biztos vagyok, hogy nem kötelező beíratkozni sehová.
2017. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyarországi rendszerben ez azért így működik, mert egységes, központilag működtetett a felvételi eljárás. Ez viszont semmilyen külföldi felvételizéssel nem áll kapcsolatban, nem is hat rá. Szóval teljesen független egymástól a budapesti és a pozsonyi jelentkezésed. (Hiszen nem egy rendszerben jelentkezel rájuk, így sorrendet sem tudsz köztük felállítani.)

Ha felvesznek mindkét helyre, még mindig dönthetsz úgy, hogy a magyarországi egyetemre nem szeretnél beiratkozni.

2017. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a mindenkinek a segítséget!
2017. febr. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!