Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esti sulin is fizetnem kell...

Esti sulin is fizetnem kell az érettségiért?

Figyelt kérdés

Nem rég tudtam meg hogy igen. Viszont nekem ez lesz az első érettségim és mivel van diákim így azt gondoltam, hogy tanulói jogviszonyban állok és ezért nem kell fizetnem.

Igazgatót kérdeztem, de az olyan volt mintha le se szart volna.



2017. febr. 6. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha maga az iskola fizetős, akkor az érettségiért is fizetni kell. Ez a tanulói jogviszony egy egyszerűsítés, az állami iskolákra vonatkozik, meg ahol az iskola közoktatási megállapodást kötött az állammal, viszont ezekben ingyenes a tanítás is.
2017. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudod, mit? Lehet, hogy mégsem kell. Ugyanis megváltozott ez a szabály tavaly óta.

[link]

33/A. §85 A köznevelési intézmény fenntartójától függetlenül térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája.


Ez most változott, a tavalyi érettségin még úgy volt, ahogy mondtam az előbb. Lehet, hogy neked is még a régi információt adták az iskolában.

#1

2017. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam oktatás. hu-n. Csak nem igazán értettem.

Viszont azt nem tudom, hogy most tényleg van tanulói jogviszonyom vagy nincs. Ez mitől függhet? Kor, tagozat, tankötelezettség?

Köszönöm szépen.

2017. febr. 6. 22:41
 4/6 A kérdező kommentje:

2017. január 3.

Térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.

Minden más esetben a vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni.


Ez van kiírva itt: [link]


szóval ha van tanulói jogviszonyom akkor ingyenes nekem az első érettségi

2017. febr. 7. 01:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ha iskolába jársz, van tanulói jogviszonyod,
2017. febr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem anno 24.000-et kellett fizetnem az 5 tárgyért, amiből kettő emelt szintű volt; az emeltért nem kellett külön fizetnem
2017. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!