Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gondolom szakosodástól függ,...

Gondolom szakosodástól függ, de átlagosan mennyi a fizetése egy jogásznak Magyaországon?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy túl sok van belőlük és emiatt nehéz előre jutni a szakmában?

2017. febr. 6. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Általánosan a jogászoknak nem fizetésük, hanem bevételeik és kiadásaik vannak, ezt követően pedig - remélhetőleg - hasznuk.

A legtöbb jogász ismerősöm legalábbis nem alkalmazottként, hanem vállalkozóként dolgozik. (Kivétel persze, aki bíróságon vagy ügyészségen van, esetleg jogtanácsos vagy jogi ügyintéző valahol.)

2017. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
kb.netó 110 ezer
2017. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nem igaz. Jogászként írok, a csoporttársaim, és az egyetemi ismerőseim kivétel nélkül mind találtak állást 1-3 hónapon belül, volt évfolyamtársam aki a diplomájának kézhezvételét követően már másnap kezdett a munkahelyén.


A fizetés változó, attól függ hol helyezkedsz el. Közférában, köztisztviselőként, önkormányzatoknál. kormányhivataloknál kb. 120-130 ezer forintot kapsz, ami semmi. Minisztériumokban már jobb a helyzet, ott kezdőként több 100 ezret kereshetsz. Cégjogászként, jogtanácsosként, közjegyzőhelyettesként, ügyvédjelöltként, végrehajtóhelyettesként is már szebb a helyzet, akkor kaphatsz olyan 200-300 nettót, majd miután végrehajtó/közjegyző/ügyvéd leszel határ a csillagos ég. A képességeidtől, kapcsolataidtól, határozottságodtól fog függni, hogy mennyire leszel keresett. Egy biztos, állás nélkül nem maradsz. Első éves korom óta nyomonkövetem az éppen aktuálisan diplomázó jogászok helyzetét, senki nem szenved hiányt semmiben... Én idén diplomáztam, végrehajtóhelyettes vagyok, két hete kaptam meg az első fizetésem ami nettó 270 ezer forint. A végrehajtótól is függ mennyit fizet, mivel vállalkozóként folytatja a tevékenységét, nincs fix bér, lehet máshol egy vh helyettes pl csak 200 ezret visz haza.

2017. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Idén diplomáztál és végrehajtóhelyettes vagy? Értem, szóval neked szakvizsga sem kell.

És rögtön 270 nettóért.

Rendben.

2017. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 blilla válasza:
Egyetértek azzal, hogy bár sok jogász van, mindenki talál állást, ha máshol nem, akkor a közszférában vagy nem kifejezetten jogi szakmában. Viszont jelöltként rohadtul nem fog senki 200-300 nettót kapni, régen minimálbér volt max, most meg 120 nettó körül kezdetben. És ügyvédként sem a csillagos ég a határ, hanem a bevételek, mert sok ügyvéd a kirendelésekből él, ami pár ezer forint óránként.
2017. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem kell. vegrehajtoskodashoz kell szakvizsga. nezz utana.
2017. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
utolsonak meg: a vegrehajto donti el mennyit fizet. legalabbis eddig ez volt, de kezdik az egeszet kontroll ala helyezni, uh sztem nem kizart, h bevezetnek idovel egy fix bert, es a vegrehajtast allami kontroll ala helyezik
2017. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!