Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségi?

Informatika érettségi?

Figyelt kérdés
Szóval informatikából fogok érettségizni, és nem igazán tudom, hogyan kezdjek neki a felkészülésnek. Mi az amit tudni kell a 3ashoz?

2017. febr. 8. 14:35
 1/2 anonim válasza:
100%

Én is idén érettségizem belőle, igaz én előrehozottan, de ugyanaz.

Tehát úgy van, hogy van a gyakorlati rész, word, excell, power point, access használat, és weblapszerkesztés. Ez összesen 120 pont, szóval ha ezeket nagyjából tudod, akkor ha a szóbelire nem is készülsz annyit (30 pont) akkor simán megvan a hármas.

Gyakorlófeladatot tud adni az infotanárod, kérj tőle segítséget :)

2017. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A középszintű informatika érettségi a legkönnyebb érettségik egyike szerintem (főleg, ha csak az írásbelit vesszük).

Tavaly érettségiztem belőle májusban, 98% lett.

Az előző válaszát kicsit pontosítanám. Word, excel, honlapszerkesztés, power point és access fordulhat elő. Word 40 pont, excel 30 pont, power point vagy honlapszerkesztés (csak az egyik szokott lenni) 30 pont, access 20 pont. Ez összesen 120 pont, a szóbeli 30 pont.

Mivel az egész leginkább rutin és gyakorlás kérdése, legérdemesebb az elmúlt évi feladatsorokkal gyakorolni, amit itt elérhetsz, ha kiválasztod az informatika tantárgyat: [link] . Érdemes megnézni a megoldásokat, hiszen abból is tudsz tanulni, ha valami nem megy.

Wordnél jó, ha gyakorlod a táblázat készítését, meg a tabulátorok használatát. Excelnél érdemes pár függvényt ismerni, például: min, max, és, ha, átlag, darab, darab2, darabteli, szum, szumha, index-hol.van, és tudni összetett függvényeket csinálni, meg nézd át a formázást, és diagram készítést. Accessnél tudd beimportálni a szükséges adatokat (elég egyszerű ez is, általában semmit nem kell módosítani), tudj létrehozni kapcsolatokat, lásd, hogy milyen adatokat kell felvenni, és mindig figyelj arra, hogy a feladat szövegében mi szerepel arra vonatkozólag, hogy mit kell megjeleníteni! Powerpointnál gyakorold a szövegdobozok, stb-k szerkesztését, illetve foglalkozz azzal a progrmamal is minimálisan, amit kiválasztottál a honlapszerkesztéshez és a képszerkesztéshez. Remélhetőleg előbbihez kompozert választottál, mert azt gyerekjáték kezelni (ha azt választottad, akkor kezdd mindiga munkádat a stíluslapok használatával). Képszerkesztésnél meg általában bőven elegendő a paint. Ja, és egy jó tanács power pointhoz: ugyan a feladat általában nem kéri, de érdemes mindig azzal kezdeni a szerkesztést, hogy a dia felbontását 4:3-ra állítod, mert a legtöbb minta abban a képarányban van, és akkor hasonló lesz munkád a mintához (kivéve, ha a feladat külön megkér valamire, vagy mégsem 4:3-as a minta). Ppt-hez jó, ha átnézed az animációk használatát is. Rengeteg korábbi érettségi feladatsor foglalkozik ilyennel, érdemes azokat gyakorolni! :)

2017. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!