Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ezek hogy zajlanak?

Egyetemen ezek hogy zajlanak?

Figyelt kérdés

Jövőre (ha felvesznek) egyetemista leszek, és lenne pár kérdésem.

- tényleg meg lehet azt csinálni, hogy be se járunk az órára? én be fogok járni, de ha mondjuk épp lebetegedtem, akkor igazolást sem kell vinni?

- mennyire néznek ferde szemmel a tanárok, ha elkések? akár reggel vagy egy napközbeni óráról pár percet?

- úgy tudom az órarendet magunknak lehet összeállítani, de milyen feltételek alapján? gondolom, azért nem teljesen random... meg van adva, hogy mondjuk egy blabla tantárgyból heti három órát rakj be? vagy hogy?


még ezeken kívül is nyugodtan írhattok fontos tudnivalókat az egyetemről.:)



2017. febr. 8. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

-Egyetemfüggő,de általában előadásra nem kötelező járni,csak ajánlott. Előadásból vizsga van a vizsgaidőszakban. Szemináriumból gyakorlati jegy van,illetve zh-k a szorgalmi időszakban,innen 3-szor lehet hiányozni.

-Én késtem már el szemináriumról is,volt olyan,hogy 30 percet a közlekedés miatt,de előtte jeleztem egy csoporttársamnak,aztán nem volt belőle probléma. Volt olyan előadás,ahonnan késtem és egy szót nem szólt a tanár,de volt olyan,hogy 5 percet késtem és a tanár megjegyezte,hogy ez még pont belefér. Szóval tanárfüggő.

-Van egy mintaterv,amire ha rámész listázza,hogy melyik tárgyat melyik félévre ajánlja. Aztán ott több időpont is meg van adva és azt veszed fel,amelyiket akarod.

2017. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi :)
2017. febr. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!