Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten tanulni, fogyatekos...

Budapesten tanulni, fogyatekoskent? Sok a kerdes bennem.

Figyelt kérdés
Szoval most vagyok 11-es, videken lakom. Kerekesszekes vagyok. Gyogypedagogus szeretnek lenni, de olyanra szakosodni, amire en szeretnek, csak Pesten tudok, szoval a Barczira szeretnek menni. Megmondon oszinten, felek egy kicsit, hogy bedaral a nagyvaros. Egyaltalan mar az kerdes, hogy talalok e lakhelyet. Ket kolit neztem ki, a Damjanich utcait, es a Nandorfejervari uton levot. Ezek elvileg akadalymentesek,tudnatok ezekrol nyilatkozni (nyilvan aki valanelyikben lakott :D) ? Felek tole, hogy hogyan jutok el idoben reggel a suliba. Az tok jo , hogy az egyetem akadalymentes legalabb, de mi van, ha nincs oda vezeto akadalymentes tomegkozlekedes ? Segitsetek, adjatok tanacsokat, hogy mire hogy tudok keszulni.

2017. febr. 9. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én a Bàrczira járok.

Az egyetem akadálymentesített, a 3-mas metró viszont sajnos nem. Az Ecseri úti megállóban sok lépcső vezet fel a felszínre... DE járnak ott buszok, és az új buszok akadálymentesítettek, illetve a 3-mas villamos is megáll ott, ami szintén új és akadálymentesített. Lehet, hogy ezekkel tovább tart az utazás, de a lényeg, hogy vannak lehetőségek :)

Attól ne félj, hogy bedarál a nagyváros, sok minden akadálymentesített, nem lesz könnyű, de vannak pl vakok is az egyetemen, és ők is meg tudják oldani :)

A kollégiumokról sajnos nem tudok nyilatkozni, de ha adsz privátban egy email címet, akkor kiírom az egyetemi csoportba, és aki ezeken a helyeken lakik, tud majd írni neked :)

2017. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!