Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment vagy pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés

Később mesterre is szeretnék menni: valószínűleg pénzügyre, de a vezetés és szervezés és a vállalkozásfejlesztés is szóba jöhet.


A pénzügy számviteltől leginkább az riaszt el, hogy úgy hallottam, hogy feleslegesen sok benne a számvitel (ami engem nem érdekel), a gazdmentől pedig az, hogy sokan mondták, hogy semmire nem jó, amit megtud csinálni egy gazdmenes, azt egy psz-es is, de fordítva nem igaz.


Leginkább tőzsdével, részvények elemzésével szeretnék foglalkozni, de szeretnék egy saját vállalkozást is majd később.



Szerintetek melyiket válasszam?



2017. febr. 10. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

pénzügy-számvitel egyértelmű :D többre mész vele, nár a szak is nehezebb. Több a buktatós tárgy.

Amúgy bármelyik említett alapszakról mehetsz a felsorolt mesterekre, illetve szakot is lehet váltani az első vagy a második tanév végén

2017. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de úgy hallottam, hogy amit psz alapszakon tanítanak az csak a felszínét súrolja annak amivel én szeretnék majd foglalkozni (tőzsde, részvények elemzése), nem megyünk bele nagyon a dologba, inkább száraz jogi dolgokat és számvitelt tanulnék. Tőzsdével kapcsolatos dolgokat mesteren tanulnék, pénzügy mesterre pedig mehetek gazdmenről is.
2017. febr. 12. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a dilemma foglalkoztatott engem is pár hete, én a pénzügy-számvitel mellett döntöttem. Végül az győzött meg, hogy psz-en már alapszakkal is kapok egy gyakorlatiasabb, piacképesebb szaktudást, a gazdmen viszont teljesen általános gazdasági képzést ad, ami önmagában kevés. Szintén szeretnék majd a jövőben pénzügy mesterre menni (btw szerintem erre is jobban felkészít egy psz mint egy gazdmen), de ha mégis úgy alakul, hogy MSc nélkül kell boldogulnom a munkaerőpiacon, akkor a psz előnyösebb. Persze ha már most biztosra tudod, hogy folytatod majd mesteren és a gazdmen neked könnyebb lenne, akkor válaszd azt nyugodtan, ahogy írtad azt is teljes kreditértékkel beszámítják pénzügyre.
2017. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Tökéletesen értem a dilemmádat, de hidd el, csak kívülről illetve még a tanulmányok elején tűnik megalapozottnak ami miatt aggódsz.


A tőzsde, befektetések világa pénzügy, ami a pénzügy és számvitel szak része alapszakon.


Az hogy csak érintőlegesen foglalkozik ilyen dolgokkal igaz, viszont azért mert mélyebben mesterszakon.

Illetve vannak specializációk a pénzügy mesterszakon belül is.


Feleslegesen sok a számvitel. Sok, de nem feleslegesen, hiszen aki ezen a területen akar mozogni, annak kell.


A Corvinuson a pénzügyre helyeznek nagyobb hangsúlyt, a BGE-n a számvitelre. Más egyetemeknél, főiskoláknál nem ismerem a súlypontozást.

A pénzügy számomra is sokkal vonzóbb terület.



A gazdmen az elején úgy tűnhet, hogy milyen jó, mert mindenből van benne, pedig ez a hátránya. Tucatképzés (ráadásul sok helyen is képzik).

Befektetésekkel, pénzpiacokkal kb. semmi esély, hogy tudsz majd foglalkozni ilyen végzettséggel.

Persze mehetsz utána még pénzügy msc-re, oké. De akkor már alapszaknak is jó lenne a PSZ, nem?


Az igazi mély tudást amúgy mindig a mesterszak adja meg, viszont az alapszakokat nézve a pénzügy és számvitel sokkal versenyképesebb, mint a gazdmen. Az utóbbi mester nélkül elég kevés sajnos.


Persze PSZ alapszakkal kevésbé jól fizető és szerintem kevésbé izgalmas állásokat kaphatsz mint mesterszakkal.

Illetve ugyanannál az álláspályázatnál a mesterszakos értelemszerű előnyben lesz.



Ami miatt most tartasz a PSZ-től azt dobd félre, hidd el jobban jársz ha ide jelentkezel és a tanulmányok során azt fogod érezni, hogy jó helyen vagy. Egy-egy szak mindig tartalmaz nem kevés olyan területen, tantárgyat ami nem érdekli a hallgatót, de ez mindenhol így van, legalábbis szerintem.


A saját vállalkozásról sok okosságot nem tudok írni.

Szerintem közhelyes, hogy a gazdmen a vezetésre készít fel és az majd milyen jól jön. Részben igaz, hogy praktikus infokat kaphatsz, de az még kevés.

A saját vállalkozáshoz inkább mi kell? Pénz, ötlet, üzleti terv (ami megint nem esik annyira messze a PSZ-től).


A saját vállalkozás vagy tőzsde, befektetés kérdése valószínűleg menet közben dől el nálad. Persze most akarsz felvételizni így nem árt ha legalább kb. tudod mit szeretnél. A két dolog a jellege miatt elég más. Nem a tudományterület, hanem amit a karrier, élet szempontjából.


Szerintem mindenképpen PSZ legyen sokkal több lehetőség, kényelmesebb pozícióból tudsz választani később is, hogy mit merre szeretnél haladni. Illetve alapszakkal is könnyebben kapsz normális munkát, persze nagyon javaslom a mesterszakot.


(Az vagyok, akinek tegnapelőtt levelet írtál.)

2017. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző nagyon jól megfogalmazta. Saját szubjektív tapasztalatom szerint mindg PSZ-re a legnagyobb az elvándorlás (főleg GM-ről), mert sokan szívesebben tanulnának gyakorlatias dolgokat, nem pedig az ötezredik szervezetelméleti modellt.
2017. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ha úgyis megtanulom pénzügy mesteren amit pénzügy alapon, akkor nem lenne érdemesebb valami olyat tanulnom alapon, amit mesteren nem tanulok majd?
2017. febr. 13. 07:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy mesteren nem azt tanulod amit PSZ alapon. Éppen ezért, ha GM alapszakról mész Pénzügy mesterre, fel kell majd venned a mesteres tárgyaid mellett több PSZ-es alapszakos tárgyat is. Ha PSZ-re mész alapból, akkor nem lesznek ilyen extra tárgyaid, mert már elvégezted őket. A GM akkor jó, ha nem tudod milyen mesterre szeretnél menni.
2017. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

A BGE pénzügy BA-ja sokkal több tudást ad, mint a BGE pénzügy MA-ja. Kb. röhögve végzed el az MA-t, ha BGE BA-ról mész, mert semmi extrát nem tanít.

A BGE pénzügyi képzése egy dilettáns, színvonaltalan képzés, a pénzügy tanszék az egyik leghitványabb.

Ha a pénzügy érdekel mélységeiben, keress másik sulit. A BGE-t hagyd meg a számvitelnek.

2017. febr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Hosszú választ író vagyok. Hidd el, a fentiek miatt, amit írtam, jobban jársz PSZ alapszakkal mint GM-mel.


És igen, igaz, hogy a PSZ alapszak nagyon jó a BGE-n, bár a Corvinuson jobb, viszont a pénzügy mestert próbáld a Corvinuson elvégezni.

A BGE számvitelből erősebb, mint pénzügyből.

2017. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!