Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépiskolába divat...

Szakközépiskolába divat szakosok milyen szakmai tantárgyból érettségiznek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 11. 12:36
 1/1 anonim válasza:

Én a Jelky András Iparművészeti Szakgimnáziumba járok (igaz én textilműves vagyok de kevert osztály ,szóval vannak divattervezők is). Semmi különös egyébként amíg szakközépiskola voltunk addig választani lehetett ,hogy művészettörténelemből vagy rajzból. De a művtöri olyan nehéz ,hogy maga a tanár javasolta ,hogy inkább rajzból érettségizzünk. Ebben az évben lett a suli szakgimnázium és emiatt már egy kicsit fordult a kocka, mostmár a kettő egybe van ,nem lehet választani. (Az írásbeli rész művtöri, a szóbeli rész rajz ,ahol be kell mutatni egy mappát ,és 3 óra alatt kell rajzolni egy portrét).

Azon kívül csak az alap tantárgyak(matek,töri,magyar,idegennyelv). Szóval a választott tantárgy az míg szakközép voltunk akkor azt jelentette ,hogy rajz vagy művtöri, most ,hogy már szakgimnázium vagyunk nem választhatunk mert ez már egybevont művtöri és rajz is. Más szakmai tantárgyból (pl.anyagismeret, viselettörténet,szerkesztés...stb.)nincs érettségi. (Mármint nem kötelező ,de az előbb felsorolt tantárgyakból szerintem nem is lehet érettségizni, de ez nem biztos ,utána kell nézni ;) ). Remélem segítettem ,és érthetően fogalmaztam, ha valami még érdekel ezzel kapcsolatban írj nyugodtan :) ;)

2017. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!