Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki bölcsészkaron nyelvszakon...

Aki bölcsészkaron nyelvszakon végez, az egyetem után hol helyezkedik el?

Figyelt kérdés

Nem piszkálódásból kérdezem, hanem komolyan érdekel. Itt a gyk-n sok kérdést olvastam erről, ott azt mondták tolmács, tanár lehet belőlük (ez már nem ha jól tudom?), fordító, stb. Gondolom egy erős párosítással ez lehetséges, vagy ha valami gyakoribb nyelveket tanul az ember. De mi a helyzet azzal, aki pl ázsiai nyelveket tanul? Pl iranisztikára felvételizett, meg minornak esetleg felvett egy finnugor nyelvet. Vagy ha japán szakon van valaki indiai minorral, vagy koreai szakon skandinivasztikát vett fel minornak (pl norvégot?). Szóval nem konkrétan ázsiai nyelvekre utalok, hanem a ritkább nyelvekre, még ritkább párosításokban.

Aki ilyen szakon végez, az utána hol helyezkedhet el?

Illetve van olyan egyetem, ahol afrikai nyelveket lehet tanulni? Elte btk oldalán nem találtam ilyent, csak azért kérdezem, de lehet, én vagyok figyelmetlen.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 11. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Tolmács,fordító,magántanár,nemzetközi kapcsolatok MScvel diplomata továbbá meki,burger king,kfc és egyéb gyorsétteremláncok pultjai mögött a "Large chips costs only 100 forint more, may I make it large or you'd like to take the regular chips?" .
2017. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
*használva - lemaradt a végéről.
2017. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szóval ha jó mesteri képzésre megy, akkor diplomata is válhat akár belőlük? Ezt nem gondoltam volna.

Igen, a gyorséttermes részt sokfelől olvasom, nem túl biztató :/

2017. febr. 11. 17:36
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy látom, az iranisztika és a skandinavisztika érdekel, ami nagyon jó szakpárosítás. Ha folyékonyan beszélsz perzsául, svédül, angolul a magyar mellett, akkor kötve hiszem, hogy gyorsétteremben leszel eladó (max diákmunka keretében, de ez nem a tanult szaktól függ). Ha jól tudom, mindkettő van az ELTE-n ( legalábbis az iranisztika mesterképzésen biztosan). Ugyanígy baromi hasznosak a kelet-ázsiai nyelvek is. Egy ilyen fordító-tolmácsért kapkodnak a cégek, de ehhez ugye folyékonyan kell tudni a nyelveket. Emellett magántanár is lehetsz, ami megintcsak jól fizet, 4-5000-et simán elkérnek egy óráért.
2017. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, mindkettő van az Eltén, ha jól látom. Köszönöm a választ! De tényleg hasznos lenne az iranisztika? Mármint milyen cégeket említesz például?

Bocsánat, ha kicsit értetlen lennék.

2017. febr. 12. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az iranisztika kicsit más mint egy anglisztika.

Pl rendőrségen lehet elhelyezkedni vele tolmácsként.

2017. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogyha valaki nem tud elhelyezkedni egy ritkább nyelvi szakkal, csak gyorséttermekben az nem egyedül a szak hibája. A ritkább nyelvekkel elég könnyen el lehet helyezkedni különböző helpdeskeknél, annyi, hogy angolul is kell tudni valamennyire, mivel az a közös nyelv az ilyen munkahelyeken. Egy argentín ismerősöm is (felesége magyar) is ilyen helyen dolgozik, ott például nem nagyon találnak a héber és más ritka nyelveken beszélőket. Viszont ehhez tényleg olyan szinten kell beszélned a nyelvet. Szóval nem csak a gyorséttermekben tudnának elhelyezkedni az ilyen szakon végzettek, viszont kell egy megfelelő tudás is hozzá, hogy normális helyen eltudjon vele helyezkedni az ember.
2017. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Európában hirtelen óriási szükség lett a perzsa nyelvre, miután fél Észak-Afganisztán idemenekült. Ezek a gyerekek sok esetben egy kukkot nem tudnak se angolul, se oroszul. Őket most próbálnák iskoláztatni, megtanítani a helyi európai nyelvre, kultúrára, ehhez pedig kéne aki szót is ért velük. Tehát nem felsőfokú perzsatanárok kerestetnek, hanem olyan magyar-, német-, svédtanárok, akik valamilyen szinten megértetik magukat egy perzsa anyanyelvű iskolással. Aztán hogy ezt rendesen meg is fizetik-e, azt nem nagyon hiszem (hát nálunk biztos nem), de igény az bőven volna rá...
2017. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármely multinacionális nagyvállalat fel fog venni kapcsolattartonak, costumer service, stb..(GE, microsoft, apple..) legalább 250 nettó és továbbképzések...
2017. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

Általában meki,kfc és burger king.

Van aki tolmács, műfordító.

Ez vállalat,nyelv ,ember stb függő.

De ez ne ijesszen meg,amennyire észrevettem akár itthon akár külföldön:az emberek többsége nem a szakmájában dolgozik.

2020. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!