Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van bekerülni...

Mennyi esélyem van bekerülni a BGE egyik kollégiumába?

Figyelt kérdés
Sziasztok, idén fogok érettségizni, mivel pénzügyileg nem vagyunk eleresztve ezért felsőoktatási szakképzésre(FOSZK) jelentkezem a BGE-n. Várhatólag jó felvételi pontom lesz, ha sikerül a legjobbakat kihoznom magamból. Az érdekelne, hogy mennyi esélyem van bekerülni jövőre koleszba, hogy ha jó pontjaim lesznek és ezenkívül édes apukám elvesztése miatt ha jól tudom hátrányos helyzetűnek is számítok. Válaszotokat előre is köszönöm
2017. febr. 14. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hátrányos helyzetűnek akkor számítasz, ha a jegyző ad róla határozatot, hogy az vagy. Menj be az önkorihoz egy papírért. Egy ilyen papírral nagyon könnyen kapsz kolit.


Csak egy koleszba kerülhetsz be, ami a karhoz tartozik, ahova felvesznek.


Ha jók lesznek a pontjaid miért nem alapképzésre jelentkezel, akkor is kaphatsz kolit, meg mehetsz duális képzésre is, ami minden hónapban legalább nettó 82.000 Ft-ot jelent neked, ha felvesznek a partnercégek duális képzésbe.

2017. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze a "jó pont" egy elég szubjektív fogalom, én nagyjából 400-410 pontot várok magamtól (amit jó alatt értettem), de sajnos a 450-hez közelítő állami ponthatárt így sem érem el, ezért jelentkeznék felsőoktatású szakképzésre. A duális képzésről nem hallottam még, nem is nagyon értek hozzá, hogy ez hogy működne, bár a jelentkezési határidő lejártával már nem nagyon tudom megváltoztatni a döntésem. Természetesen állami alapképzési szakokat is megjelöltem hátha, de pozitív visszajelzésre nem számítok :D
2017. febr. 15. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor így jó lesz. Foszkon nincs duális képzés. A foszk-ra 32 pontot kaphatsz szakirányban, ha kitűnő lesz az okleveled, de lehet így sem éred el a 440 pontot, akkor a foszk után sem tanulhatsz tovább államin. A gazdálkodási és menedzsmentre 440 a ponthatár, ha olyan foszkra mész akkor van esélyed utána államist végezni alapképzésen.
2017. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!