Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul tettem,...

Szerintetek rosszul tettem, hogy nem adtam le a szoctámos kérelmeket?

Figyelt kérdés

Eltérők lenne szó. Anya nem dolgozik, apa viszont külföldön, kb 500.000Ft-ot keres. Van egy öcsém, aki szakközépbe jár, és így ugye ő is keres havi 20-at. Plusz kapunk még külföldi csp-t, ami kb 50000Ft havonta. Én albérletben lakom itt Pesten (nem vagyok ide bejelentve)

Őszintén én első félévben csak leadási hat.idő után hallottam egyáltalán a szoctámról, és 2. félévben se foglalkoztam vele, mert gondoltam fölösleges. Rosszul tettem?



2017. febr. 16. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A szoctám a rászorulóknak van
2017. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem mintha mindig rászorulók kapnák, másrészt meg most ne azt képzeld, hogy havi 600000ból élünk, mert apa külföldön albérletet fizet meg ilyenek, rám elmegy havi 100000 abból a 300000bő, amiből 3an élünk itthon. Olyanok is igényelnek szoctámot, akik napi ta ezreket költenek el a büfében meg ilyenek... nem mondanám rászorulónak magam, de azért nem is élek így kiskirályként... bár ezt lehet a kérdésbe is bele kellett vna írnom
2017. febr. 16. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akinek futja albira annak szerintem nincs rá szüksége. Nálunk ilyenek kaptak szoctámot: két munkanélküli szülő, egy munkanélküli, egy minimálbéres szülő plusz tartós betegség, árva, félárva plusz minimálbéres szülő, önfenntartó, nagycsaládos, HÖK-ös. Azt hiszem az egy főre jutó nem lehet több 30 ezernél havonta. Szobatársam nem kapott, mert az egy főre jutójuk elérte a 45 ezret, hiába volt hitel, nem érdekelt senkit.
2017. febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekontárkodok a kérdésbe, csak kérdeznék én is, ha már itt van ez a jó kérdés alapnak. :D


Szóval, ha én tartósan fogyatékos vagyok (csak segédeszközzel vagyok képes helyváltoztatásra), és anyukám egyedül nevel, aki munkanélküli, akkor én jó eséllyel kaphatnék támogatást? (Még nem aktuál, de az lesz idővel)

2017. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hahó!


Ha apud 500ezret keres papíron, nem kapnád meg, kb 15 pontod lenne (10pont a tesóra, 3 pont mert anyud hztartásbeli és 4 pont az albérlet, de az egy főre jutó jövedelemre már mínuszt kapnál). 30 szokott lenni a ponthatár. Szóval nem, nem tetted rosszul.

2017. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló! Nagyon nem vagy képben. "Nálunk ilyenek kaptak szoctámot: két munkanélküli szülő, egy munkanélküli, egy minimálbéres szülő plusz tartós betegség, árva, félárva plusz minimálbéres szülő, önfenntartó, nagycsaládos, HÖK-ös.": A HÖK-ösök közéleti ösztöndíjat kapnak a munkájukért, köze nincs a szoctámhoz.

Emellett az egy főre jutó jövedelem sem így van, hanem skálázzuk, de mindegy. A hitel valóban nem számít.

2017. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!