Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE kollégiumba bekerülni?

SZTE kollégiumba bekerülni?

Figyelt kérdés
Mennyi az esélyem kollégiumba kerülni Szegeden, ha 395 pontom van és 100km-re lakom, jó anyagi körülmények közt élek?
2017. febr. 18. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ melyikbe (van-e az adott karnak kolija v ha nincs melyik karközi koliba akarsz jelentkezni stb).
2017. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
BTK és nem tudom melyikbe. Esetleg ha tudnál ajánlani...
2017. febr. 19. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi a kései válaszért.

A BTK-nak nincs külön kolija, így (hivatalosan) csak karközi kolikba fogsz tudni jelentkezni. 6 ilyen koli van:

- Károlyi: terjengenek róla a rossz pletykák, de egy nagyon jó koli, országosan is a legnagyobb kolik között van (~800 fős), így biztos megtalálod a magadnak való társaságot. és ide a legkönnyebb bekerülni (én anno kevesebb ponttal és 60 km-rel könnyen bekerültem)

- Móra: újszegeden van, nehezebb bekerülni (innen el is utasítottak), illetve szakkollégium

- Hermann: szintén újszegeden, sokat nem tudok róla

- Eötvös: minden félévben hoznod kell a 4 fölötti korrigált kreditindexet, hogy bentmaradhass, ez inkább a tanulós koli

- Öthalmi: kicsit kint van a város szélén, így két óra között sanszos hogy nem tudsz visszamenni, viszont ilyen albérletszerű rendszer van (lakások lettek átalakítva kollégiumnak, egy lakásba X ember lakik és ők használnak közös konyhát, fürdőt stb)


Dióhéjban kb ennyi. Kolis jelentkezésnél 1-et lehet megjelölni, meg talán egy másikat, hogy ha nem vennének fel, hova kerülj fel automatikusan várólistára.

2017. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!