Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Autószerelőknek van jövője?

Autószerelőknek van jövője?

Figyelt kérdés

Jelenleg autószerelőnek tanulok, majd egy technikusit szeretnék elvégezni (19 éves vagyok) és ha minden sikeres, akkor 2.5 év múlva elkezdhetek dolgozni (2019).


Na mármost...Olvasom, hallom, hogy a dízelmotoros járműveket sok európai országban, városban 2020, 2025 stb. kitiltják a forgalomból, 2030-ra pedig a belsőégésű autók értékesítését szüntetnék meg, és a tervek szerint ezeket 2050-re el is tüntetik.


Aki jelenleg tanul autószerelőnek (itt olaj, motor, piszok stb. és nem elektronika), azok mondjuk egy felfüggesztésen kívül már nem nagyon tudnak (tudunk) majd foglalkozni mechanikus, motorikus dolgokkal?


Életem az autók, közúti járművek, másban nem is nagyon tudom elképzelni magam, és elektromotorok pedig számomra megint csak nyűg. :/ 40, 50 évesen a benzingőz már csak emlék lesz?


Nektek mi a véleményetek erről?



2017. febr. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy fejlődni kell a szakmában, nem 30 év múlva is a most megszerzett tudásból élni. Aki tud fejlődni, annak van jövője, aki nem, az meg menjen takarítónak vagy volti eladónak, ott ez nem elvárás.
2017. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted akik 30 éve tanulták a szakmát, azoknak nem kellett fejlesztenie magukat azóta?

Akkoriban szinte csak kétütemű trabantok és karburátoros zsigulik voltak, elektronikus vezérlés sehol nem volt. Szinte össze sem hasonlítható egy mai common-rail turbódízellel vagy turbóbenzinessel. És a hibridekről nem is szóltam akkor, igaz az eddig ritkaság volt, de már egyre kevésbé.

2017. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Természetesen mivel ez az egy dolog érdekel 100%-osan, így mesteri szintre fogom fejleszteni a tudásomat! Csak valamilyen szinten férgel belül, hogy a "klasszikus" motorblokk és társai idővel eltűnnek.


Köszönöm a válaszokat, várok további véleményeket!

2017. febr. 26. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdés sajnos jogos. Példaként megemlítem a nagybátyámat, aki a város legjobb órásmestere volt. 50 éve tanulta a szakmát, a kisujjában volt minden. Gyerekként benéztem hozzá suli után, és csodáltam, ahogy a hangjáról megmondta a kuncsaftnak, hogy mi a baja az órának. Aztán kb 30 éve bejöttek a quartz órák. Sokan nem szerették, meg volt is baj velük elég. Főleg a világításukkal, a kapcsolójukkal. Az elemet is ették elég szorgalmasan, aok cseréje is hozott valamit a konyhára. És mint mondtam, akkor még sokan maradtak a mechanikus óráknál. 15 éve, a digitális órák térhódítása jelentette a szakma végnapjait. Már nem volt mit javítani rajtuk, meg olcsóbb is volt másikat venni, mint a régivel bajlódni. Egy jobb, nevesebb márka pedig röhögve kihúzta 6-8 évig, s ezalatt teljesen divatjamúlt őskövület lett. Szerencsére a nagybátyám ekkorra elérte a nyugdíj korhatárt, így visszaadta az ipart.

Az autók fejlődése sokkal lassabb. Ha nagyvonalúan nézzük, 50 éve kb ugyanazok a főbb alkatrészek voltak benne, mint manapság. Mindazonáltal hiba lenne letenni a nagyesküt, hogy további 50 évig is hasonló lesz a változás üteme.

2017. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, még 50 év múlva is lesznek belső égésűek. Dízel szgk-ra nagy igény van, de valóban nehezebb a kibocsátási értékeket hozni vele, talán ezeket megszüntetik. Viszont buszhoz, kamionhoz a legjobb még mindig a gázolajos motor.


Az EU szép és jó dolgokat kommunikál, tervezget, ígérget. A valóság azonban az, hogy ha záros határidőn belül nem viszik vissza a migrantéket-még 6M-an indulnának útnak a becslések szerint- akkor 2025-re nem lesz EU, azaz nem ír elő semmit.


Szerintem a fejlesztések inkább abba az irányba mennek, hogy minél olcsóbban, minél kisebb fogyasztású járműveket gyártsanak. De a 100 százalék villanyautóhoz sokkal jobb akksik kellenek, hatékonyabb műszaki megoldások, hogy versenyképesek legyenek a belső égésűekkel.

2017. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg míg én élek, tudom ezt csinálni.


Köszönöm a biztató válaszokat!

2017. febr. 26. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!