Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmagyarázná ezt nekem valaki?...

Elmagyarázná ezt nekem valaki? Fizika kérdés.

Figyelt kérdés

Most tanulmányozom a Mozaik Fizika 8. könyvét, ami pótolja azokat az alapokat, amikre szükségem van.


Mi az áram? Az elektronok irányított mozgása. Ez eddig érthető. Azt is értem, hogy vannak anyagok, amelyek képesek felvenni és leadni az elektronokat. És léteznek anyagok, melyek erre nem képesek (üveg). Akkor az üvegnek nincs töltése? Miért nem tudja leadni vagy felvenni az elektronokat (mert nincsenek szabad elektronjai?)? Mi a szabad elektron valójában?


Akkor egy töltéssel rendelkező test felé ha közelítjük az üvegtestet, akkor soha az életbe nem tud kisülni? Jól értem ezt? Egyáltalán mi a kisülés?


2017. febr. 26. 20:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!