Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép matek érettségivel...

Közép matek érettségivel megéri matematika szakra menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Már sajnos lecsúsztam az emeltről de szerintem meglenne hozzá a képességem. Közép matekkal mennyire érdemes erre menni tovább? Ha bejutok kiesek az első félevben?

2017. febr. 27. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Matematika alapszak felvételi követelményei:

"matematika és

biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. természettudomány (a vizsgák közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni, ami lehet biológia, fizika, földrajz, kémia vagy matematika)" -> felvi.hu


A fent megnevezett tárgyak közül valamelyikből emelt szintezel? Ha nem, akkor be sem kerülhetsz.


Egyébként attól még, hogy épp matekból nem teszel emeltszintű érettségit, az nem jelent semmit, viszont az emelthez szükséges ismereteket ajánlott már középsuliban elsajátítanod.

2017. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Meg kell próbálni. Ha jó matekos voltál eddig, akkor nem fogsz kiesni.
2017. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Ha ezt szeretned tanulni, akkor nyugodtan. Ha jo vagy matekbol nem fogsz kiesni , de szorgalomnak is lenni kell. En 'csak' penzugy szamviteli szakon vagyok, de mar ezis teljesen mas mint a kozepiskolai matematika ora(nehezebb, de nem veszes).
2017. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!