Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy valaki 6...

Tegyük fel, hogy valaki 6 tárgyból szándékozik érettségizni, majd úgy alakul, hogy megbukik a 6. tárgyból. Ilyenkor megkaphatja a bizonyítvány? Vagy csak akkor, hogyha abból a tárgyból később leteszi immár sikeresen a vizsgát?

Figyelt kérdés

2017. febr. 27. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy tudom, hogy nem kap bizonyítványt. Kettesnek minimum mindenből meg kell lenni.
2017. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha a szabadon választható tárgyakból az egyik nem sikerült, attól még kaphat valaki bizonyítványt. Ha egy kötelező tárgyból bukott (pl. matek), akkor értelemszerűen nem.
2017. febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem kötelező tárgyból buksz, hanem választott tárgyból, attól még lesz érettségid.

Èn pl. a bioszt és kémiát választottam, de a kémia szóbelire nem mentem el végül, vagyis buktam és mégis megkaptam a bizonyítvànyt,

Az a fontos, hogy 5 tárgyból legyen érettségid, és ebből 4 a kötelező legyen (magyar, töri, matek, idegen nyelv).

2017. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így egy kicsit megnyugtatóbb a helyzet. Egyébként én is bioszt és kémiát választottam, és nálam is a kémia a rizikós.
2017. febr. 28. 16:40
 5/5 csingilingg84 ***** válasza:
Jól írták itt előttem, én tavaly érettségiztem ugyanazokból, mint te. Kémiából megbuktam, és kaptam bizonyítványt, meg egy papírt, mert én aztán nem mentem el kémia szóbelire, és ezt felrótták. Októberben elmentem megint aztán kész. :)
2017. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!