Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma megszerzése után...

Lany188 kérdése:

Diploma megszerzése után rögtön dolgozhatok? L/22

Figyelt kérdés
Kommunikáció- és médiatudomány szakra járok, júniusban diplomázok le. Jelenleg már dolgozom. Két munkaköröm van: részben iskolaszövetkezeten keresztül oktatási anyagokat teszek közzé, részben pedig cikkeket írok (utóbbira külön újságírói szerződésem van, nem iskolaszövetkezeten keresztül). Szeretnének minél hamarabb teljes munkaidőben, szerződésesen alkalmazni, a diákigazolványom azonban októberig érvényes. Ilyenkor mi a teendőm, ha még jogilag "diák" leszek, de szeretnék rendesen munkába állni júliustól?

2017. márc. 5. 13:36
 1/7 ede1219 ***** válasza:
79%
Ennyi ésszel diploma?! Gratulálok az oktatási rendszernek!
2017. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ékes példáját láttuk annak, hogy az ilyen és ehhez hasonló szakokon végzett emberek mennyi ésszel vannak megáldva.
2017. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Akkora parasztok ezek a gyakorisok, csak azért, mert ők nem tehették meg, hogy egyetemre járjanak, vagy szar az életük és csak egy dologhoz értenek, valami olyan dologhoz, aminek nincs köze az íráshoz, akkor már beszólnak, hogy na te egy senki vagy mert újságíró leszel és kommunikációs diplomád van...

Ja, csak tudjátok, aki foglalkozik is a jövőjével és nem csak a vizsgákra jár be, az nem lesz munkanélküli. :*

Diákként is lehet rendes állásod :) Beszéld meg a munkáltatóddal hogy szeretnél főállásban dolgozni ha lehetséges. Ha bírod akkor maradhat a diákmunka is.

2017. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az utolsónak. :* Igen, sajnos sok az irigy ember... de azért tenni is kell, hogy valaki egy ilyen szakmában el tudjon helyezkedni (elég keveseknek adatik meg, nálunk a szakon az arány kb 1-2% szokott lenni). Szóval oltogatás helyett jó lett volna, ha a kérdésre koncentráltok, mivel ezek nem egyértelmű dolgok. Valószínű a negatív kommentelőknél nem állt fent soha az a helyzet, hogy már a tanulmányi időszakban rendes munkát végezhettek. Ui.: mindenki másban jó... én nem tudnék fizikai munkát végezni, zseni sem vagyok, hogy olyan szakra járjak, amit néztek is valamibe. Viszont tudom, hogyan tudok boldogulni és azt csinálom, amit mindig is szerettem volna. :)
2017. márc. 6. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Második vagyok. Nem irigységből vagy hasonló felindulásból írtam amit írtam. Jómagam is jártam egyetemre, két mérnöki diplomám van, mérnökként dolgozom, szeptemberben kezdem a doktori tanulmányaimat. Csupán a valóságot írtam le. Én még nem találkoztam olyannal, akinek ne lenne nyilvánvaló, hogy a munkaviszony és a hallgatói jogviszony ilyen tekintetben nincs összefüggésben egymással.
2017. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Júliusban kezdek teljes munkaidőben. Egyébként a leendő főnökömmel beszéltem és amíg júniusig diák jogviszonyom van (június 30. diplomaosztóval megszűnik), addig nem tud alkalmazni.
2017. máj. 29. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:

És akkor miért kellett minden ilyen szakra járót idevonni? Nem ilyesmit végeztem, mielőtt azt hiszed, csak kérdezem.


Egyébként a diákigazolvány nem számít a jogviszony megszűnik az egyetemmel, a diákigazolvány csak egy kártya. Olyan kb., mint hogy a pedagógus igazolvány akkor is érvényes a múzeumba, ha nem 30 gyerekkel mész.

2017. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!