Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE koliba felvesznek kb.33...

ELTE koliba felvesznek kb.33 ponttal?

Figyelt kérdés

Jövőre ha Isten is megsegít, az ELTE-re fogok járni, kolis szeretnék lenni, kb. 33 pontom lesz. Mennyi az esély rá, hogy felvegyenek?

Így elsőre a DUK, KCSSK, NUK a szimpatikusak.



2017. márc. 6. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem tavaly, mikor jelentkeztem, nekem 42 pontom lett, és olyan 35-36 volt a ponthatár. Szóval lehet lentebb megy, de valószínűbb, hogy marad ennyi, vagy magasabb lesz :( Egyébként teljesen mindegy milyen sorrendben jelölöd meg a kolikat, oda raknak ahol van hely XD Én olyanba kerültem amit pl. meg sem jelöltem a listában. A KCSSK és a DUK tnyleg a legjobbak de nagyon népszerűek is, és kb. mindenki oda akar menni. A NUK meg ugye kicsi, oda kevés ember fér. Érdemes még szétnézni egyéb kollégiumoknál (szakkoli, egyházi kolik stb.) is, de így mostanában, mert ilyenkor már azok is betelnek következő évre.
2017. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Első évem lesz, így nem vagyok jártas. Viszont ahhoz ragaszkodom/ragaszkodnék, hogy legyen fürdő a szobában, max. lakóegységben.

Viszont így eléggé elkeseredtem :( Nem tudom honnan tudnék pontot szerezni, anyukám munkanélküli, apum dolgozik csak, kb 250 kilóméterre lakunk... Nem tudom mi kellene még, hogy felvegyenek...

2017. márc. 7. 15:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!(csak kimaradt az előzőből..:D)
2017. márc. 7. 15:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 36 volt a ponthatar. Amit figyelembe vesznek

- a 2 vivo erettsegidet (az emelter plusz jar)

- allamin vagy onkoltsegesen vagy e

- milyen messze lakaz

- 1 fore juto jovedelem ( a fizetesbol le kell majd vonni 47000 forintot es azt elosztani ahanyan laktok)

- hatranyos helyzetu vagy e.


Szoval azert ja. A volt szobatarsam ugy kerult hozzank hogy be se jelolte azt a kolit de imadkozz hogy KUKba vagy Griffbe ne kelljen menned. Bar mondjuk mar a VUK se igazan jo. A NUK ugy tudom most felujitas alatt van, legalabbis a kulfoldiek atkerultek a kukba.

2017. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes.. Mindegy, ezekből még az érettségit úgysem tudom, csak megbecsülni, de bármi lehet, szóval nem találgatok.

A Griffel mi a baj? Anyukámnak van ott egy ismerőse, ő a Griffre azt mondta, hogy nagyon jó, számomra furcsa módon, a netes véleményekkel ellentétben a KCSSK-ra pedig azt, hogy, idézem: istálló.

2017. márc. 7. 16:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt csoporttarsam a griffben volt elhelyezve. Hat nem is tudon hogy fejezzem ki... Bem volt meleg viz, nem lehetett mosni, volt agy ami borzalmas allapotban volt, a kutyat nem tettem volna ra... Ejjel attol felnek mikor szakad be alattam..



A KUKot nem is mondom, eleg megemliteni rola, hogy a masik fele munkasszallokent mukodik :))


Ami olyan hely az az ADK es a KCSSK de hat oda bekerulni kb kihalasos alapon lehet. En pl imadlam az ADKt :)))

2017. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hmm érdekes... Na mindegy, tényleg lesz ami lesz, a koli a legkisebb dolgom, nyilván először írjak egy 5*-os érettségit és vegyenek fel, csak hát azért időben kell gondolkodni..

Köszönöm szépen a segítséged!!

2017. márc. 7. 16:54
 8/10 anonim válasza:
19%
Egyébként nem tudom, hogy miért mondják, hogy olyan nehéz bekerülni az ADK-ba, én elsőéves vagyok, szeptemberben kezdtem, első helyen jelöltem ezt a kolit és be is kerültem, de lehet, hogy csak nekem volt nagyon nagy szerencsém :DD
2017. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát azért a legtöbb koliban folyosó végén van fürdő, vagy nagyobb lakóegységenként (ahol most vagyok egyházi koli, és 16 emberre van 1 db fürdőszoba 1 db zuhanyzóval, persze ez ilyen lakóegységes dolog). Amúgy egyházi kolikat nagyon ajánlom, mert nem kötelező programokra járni, vallásosnak lenni meg ilyenek, jöhetsz-mehetsz szabadon stb., csak annyi hogy hozni kell ajánlást valakitől. Itt nem néznek szociális helyzetet sem általában.
2017. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8as akkor a szerencseden mult. Sok embwrt ismerek az egyetemrol akik kolisok es alug vannak ADKsok. Mindenki azt szeretne, nem tudom mi alapjan rangsoroljak kulonben hogy ki hova de orulj neki. Emlekszem anno mindenki probalt cserelgetni mert volt akit a legmesszebbi koliba osztottak be a campusahoz kepest aztan utazgathatott egesz allo nap.
2017. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!