Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok. Nagyon sokat szoktam tanulni minden nap este 10-11-12 óráig tanulok és az a szitu hogy a matek az viszont olyan szinten nem megy hogy kaptam belőle két egyest...ez persze köszönhető a matekos csoportnak is mert sose bírják befogni, a tanár meg szivatja még a normálisakat is. Minket persze ez nem érdekel (ha valaki ebbe akar belekötni ne is kommenteljen) csak annyi hogy legyen meg a négyes. Eddig mindig megvolt matekból. Ez az egy tantárgy van amit nem tudok megtanulni. A kémia fizika (ott persze lehet számológépet használni) az nagyon megy nekem, abból eddig csak ötösöm van (kémiából a képletekből pont abból nem írtam amihez kell ilyen matek logika) magyar a biosz az angol a többi mind ötös. Én tényleg nagyon sokat tanulok és ezt anyáék is látják és tudják. Nem tudom hogy hogy mondjam el nekik. Volt olyan, hogy már el akarták venni a könyveim mert annyit tanultam. Tényleg megpróbálom kihozni magamból a maximumot. Nem tudom mi legyen. Mit tegyek? Várjam meg még megtudja aztán mondjam el neki hogy nem mertem elmondani? Az a baj, hogy ő is tanár, de a mi sulinkban csak két napot van de simán meg tudja nézni a naplót és félek. Múlt héten amit órán csináltunk értettem, és ezt a tanár is észrevette és mondta anya hogy mondta neki a tanárom hogy most ment a matek. De az a baj ilyen alkalom egyszer van egy évben :/ most mit tegyek? Valami tipp? Pls minnél hamarabb írjatok aki pedig kötekedni akar vagy szidni azt mással tegye!! Thx előre is :)

2017. márc. 6. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

"és ezt anyáék is látják és tudják. Nem tudom hogy hogy mondjam el nekik. Volt olyan, hogy már el akarták venni a könyveim mert annyit tanultam. "


Szerintem ezt tudják, és így megértőek lennének veled. Valaki egyszerűen nem a matekra született , és ezt el kell fogadni. Neked tök más lesz majd valószínűleg a sorsutad, ahol nem kell majd matekkal bajlódni. Szerintem ne aggódj, ne rágd magad ezen, tudják, hogy mennyit tanulsz, csak nem csapnak le két egyesért, mikor úgyis tudják, hogy te mindigis igyekeztél. Majd kijavítod valamivel ügyesen, ami jobban megy. Nem kell két egyestől kétségbe esni. És ha a szüleid szeretnek, megértik, fontos vagy nekik, akkor minden rendben. Nem is tudsz amúgy mindenkinek, és minden elvárásnak, követelménynek megfelelni. Más se mindenható, mégse pánikol. Szóval ne aggódj, nem kell mindenkinek matekzseninek lenni, csak menj át

2017. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anya-Apa, bekaptam két egyest matekból! Ez van! De nézzétek a jó oldalát, nem vagyok terhes 13 évesen!
2017. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Anya, apa: Nagyon sokat szoktam tanulni, és az a szitu hogy a matek az viszont olyan szinten nem megy hogy kaptam belőle két egyest... Kellene egy kis segítség/korrepetálás!

Én nem hiszem, hogy ne tudnának heti 2-3-szor egy negyedórát rászánni, pláne ha "Ez az egy tantárgy van amit nem tudok megtanulni", tehát tényleg csak ennyi kellene.

2017. márc. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is értem a problémádat. Láthatóan szorgalmas vagy, lelkiismeretes, megteszel mindent. Ha ennek ellenére nem megy a matek, az csak a tanárod szégyene, meg a szüleidé, mert ezek szerint, bár szintén tanárok, ők sem tudnak jól magyarázni. Úgyhogy én a helyedben egyáltalán nem félnék megmondani. Ha valami problémájuk van ezzel, akkor segítsenek, magyarázzák el neked rendesen, és ha nem sikerül, magukat okolják..


Olyan meg nincs, hogy valakinek nincs "érzéke" a matekhoz. Az ugyanúgy megtanulható, mint minden más, ha valaki nem teljesen hülye, és te valószínűleg nem vagy az. Az a tanár, aki nem tudja rendesen elmagyarázni egy egyébként befogadásra kész diáknak, az nem tanárnak való.

2017. márc. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki ^^

utolsó én annyit mondanék hogy ebbe igazad van, mert volt olyan hogy random bejött a tanár és elkezdett velünk ordibálni hogy a kicsik zajongnak meg rohangálnak a folyosón meg olyanokért írkál be egyeseket hogy beszélgetek xy-nal mikor ő tőlem 4 padnyira ül miközben én figyelek xd volt olyan hogy azért szólt mert nem rá néztem hanem a táblára xd 2 percenkét ordibál bár azért van amikor tényleg van oka rá de nem az én jóvoltamból

2017. márc. 7. 19:33
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
71%

Két dolog lehet, ami probléma. Az egyik, hogy rágörcsölsz, és túlhajtod magad (10-11-12 óráig tanulsz), túlzott elvárásaid vannak magaddal szemben. próbálj lazítani, ne erőltesd, majd jön magától.


A másik dolog, amit látok, hogy konkrétan a tanulási stílusod sem éppen a legszerencsésebb. Nem annyira tanulsz, inkább memorizálsz. Ezen változtatni kell, a mateknál végképp, de a természettudományos tárgyaknál sem nyerő. Próbálj végigmenni a gondolatmeneteken, értelmezd, mi miért történt, ha végképp nem megy, akkor pedig kérdezz bátran.

2017. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
6-os, ez nagyon szép, de milyen "gondolatmeneteken" menjen végig, amikor a tanára szemmel láthatóan egy vadállat, ordibál, azért írogat be egyeseket, mert állítólag beszélget, meg nem rá néz. El tudod képzelni, hogy egy ilyen tanár olyan "gondolatmeneteket" ad elő az órán, amiket lehet értelmezni? Meg azt javaslod neki, hogy egy ilyen állattól "kérdezzen bátran"?
2017. márc. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@7: Erős túlzás vadállatnak nevezni, miután csak az egyik oldalról van lehetőségünk ismerni a helyzetet. Másrészt pedig minden feladat, minden tétel tartalmaz levezetést valamilyen gondolatmenetre felfűzve, azokon kell végigrágja magát a Kérdező.
2017. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!