Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek jár a 100 ezer Ft-os...

Kinek jár a 100 ezer Ft-os tanulmányi ösztöndíj egyetemen?

Figyelt kérdés

2017. márc. 11. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A kérdés nem teljesen világos. A tanulmányi ösztöndíj mértéke erősen függ attól, hogy melyik egyetemről beszélünk. Másrészt elsősorban a tanulmányi átlag szablya meg a pontos összegét. De ennek részlete is egyetem függő. Van ahol más tényezőket is figyelembe vesznek, illetve az átlag megállapítása se egyezményes, tehát szintén iskolánként eltérő. Ahol én tanultam, ott például lehetetlen lenne ekkora ösztöndíjat kapni. Én elég jól tanultam, volt amikor 5,0 volt az átlagom, de akkor se kaptam 40-50 ezer forintnál többet. De pl. ahol a párom tanult, ott ennek a töredékét fordították tanulmányi ösztöndíjra. Persze lehet, hogy máshol simán lehet ennyit kapni egy jó átlagra, de véleményem szerint ilyen hely nem nagyon van.
2017. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Most.. mit vársz? Hogy leírjam, hogy a Vágó Julcsának meg a Nagy Bélának?

Egyetem, kar, szak, évfolyam, teljesítmény, szociális helyzet, versenyeredmények, szakkoli - elég sok befolásoló tényező van.

És amúgy nem túl gyakori.

2017. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából én kapok ennyit... és meg szerettem volna tudni, hogy a az egész egyetem alapján osztják, vagy csak szak alapján és akkor minden szakelső kap-e vajon ennyit. Bocsánat, hogy nem fogalmaztam érthetően.
2017. márc. 11. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a szakelső kap 33 ezer forintot, a többiek ennél kevesebbet.(SZTE)
2017. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hova jársz kérdező és milyen osztondijbol kapsz 100at?
2017. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egerbe, tanulmányira, és szakelső vagyok azért..azóta megtudtam a kérdésemre a választ
2017. márc. 16. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!