Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztási tanácsadás,...

Pályaválasztási tanácsadás, hasznos vagy sem? Tapasztalatok? Budapesten hozzáértő tanácsadók?

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne. En fogorvosira/gyogyszereszetire keszulok, neha viszont picit elbizonytalanodtam. Azt hiszem azon a nagy palyavalasztasi kiallitason (nem jut eszembe a neve) csinaltam egy tesztet szamitogeppel. Nem tudom mennyiben kulonbozik attol, ha egy emberrel beszelgetek, mert mar az is reszletesebb volt,mint neten egy sima teszt es nekem ott az jott ki, hogy gazdasagi palyara lennek leginkabb alkalmasabb. :D Szoval erdekes...
2017. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felvi.hu-t és egyetemi nyíltnapokat hanyagolnám a helyetekben. Az ilyen nyíltnapok csak a hallgatóvadászatról szólnak semmi másról.

Ez a pályaválasztási tanácsadó is kicsit BULLSHIT-nek tűnik nekem. Ha ennyire toppon lenne a a munkaerőpiaci dolgokban, akkor valószínűleg nem 17-évesek felvételijével foglalkozna.


Én azt tanácsolom, hogy ha kinéztek egy szakot, akkor igyekezettek olyan embert keresni a rokonságba/ismerősi körbe aki ebbe dolgozik. Onnét majd kaptok hiteles információkat.

Esetleg itt gyakorin is érdemes körbe kérdezni. Biztos lesz pár kamus hozzászolás is, de talán lesz használható is.

2017. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy humánbeállítottságú vagyok. Azóta elvégeztem egy mérnökit és programozóként dolgozok.
2017. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!