Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszlexiás vagyok de a szüleim...

Diszlexiás vagyok de a szüleim nem akarnak fejlesztöre vini meg semilyen kezelésre. Mit tehetnék hogy javuljon az "állapotom"? Több lent.

Figyelt kérdés
Hetedikes létemre harmadikos-másodikos szintjén olvasok.Voltunk már vizsgálaton és azt mondták hogy diszlexia vagyok.De a szüleim nem fogalkoznak vele nekem meg egyre jobban romlanak a jegyeim akár mennyivel is tanulok többet.Othon konkrétan nem is tudok tanulni elolvashatom millioszor is és ismétegethetem őröké az anyagot ökögve makogva ne tudom megjegyezni.Kifárolag hallás után tudok tanulni ami nagyon kifárasz mert minden nap 7 órám van(nem vagyok tanuloszobás).Már első-második osztályban sem hallotam meg a külömbséget a rövid és a hoszú magánhangzok közöt (kivéve a: a-á, e-é) és ez azota sem változot.Amikor hangosan olvasok az agyamba az értelmezés és az elraktározás fonkció konkrtéan kikapcso csak látom a betüket kimondom és semit egy szót nem tudok belöle viszamondan.Magamban olvasásnál emlékezek a szövegre (viszonylag) de gyorsan elfelejtem.A matekal soha semmi bajom nem volt első osztájtol kezdve 4-es voltam az a nagyon erős négyes ami 4,4-es és soha pont nincs meg az ötös de ez mindig is így volt.Szóval a kérdés Mit tehetnék hogy javuljon az "állapotom"?

2017. márc. 27. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj osztályfőnökkel vagy a nyelvtantanárral, hogy mi a problémád és szeretnéd ha beszélnének a szüleiddel mert magadtól már nem tudsz többet tenni és nem szeretnél lemaradni.
2017. márc. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj olvasni egy könyvet magadban vagy hangosan felolvasva valakinek vagy magadnak.

Nekem ez segített mindig hangosan felolvastam mamának a leckét és ő kijavította ha rosszul olvastam meg sokszor fel is olvasta.

Ha a szüleid vagy családod nem tud segiteni hogy pl felolvassa és ott ül melleted akkor olvasd fel az anyagot hangfelvételre. Vagy kérj meg valakit erre.

Én sose éreztem a fejlesző órakat hasznosnak olyan dedós feladatok voltak mindig.De lehet hogy igy segített ne tudom .Ha van lehetőség az iskolában akkor próbáld meg hátha segit

2019. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem neztem mikor kerdés.upsz
2019. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!