Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálok iskolába járni, ti...

Utálok iskolába járni, ti hogy bírjátok/bírtátok ki?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, 10-es. Nagyon utálom az egészet, mindig azt várom, hogy végezzek már és minden nap számolgatom, hogy még mennyi van vissza?

Aki hasonló helyzetben van /volt, az hogyan bírta/bírja ki?



2017. márc. 27. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Miert utalod az iskolat? Nyugi, eljon mand az az ido, amikor ra jossz nem is volt az olyan rossz hely.
2017. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátaim, rettegek, hogy felszólít egy tanár. Ott ülök egész nap, unatkozok, az idő nagyon lassan megy és nem érzem, hogy okosodnék.
2017. márc. 27. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
mert szerinted utánna jobb lesz nulla tudással csinálhatsz valami szar munkát egesz életedben annyi pénzért amiből örülsz ha nem halsz éhen...
2017. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem az iskolát utálod. Gondolod, hogy egy 8 órás munkahelyen nem unatkoznál?

Szerezz barátokat, kezdetben erőltesd magadra az órai aktivitást! Így hamarabb eltelik a nap.

2017. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
ha te nem teszel semmit, akkor nem lesz jobb... de hidd el, akkor az élet sem.. ha te nem próbálsz barátkozni, a többiek is ignorálni fognak... ha felszólít a tanár akkor meg válaszolj, nem kivégzésre hívnak
2017. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából esküszöm, hogy amikor suli után elmentem dolgozni (igazi pocsék munka volt, kasszáztam meg hambit sütöttem a Burgerben), sokkal kevésbé éreztem szívásnak vagy megerőltetőnek, mint a sulit, pedig szerettem suliba járni, és azt se lehet mondani, hogy kudarcos volt vagy hogy ne lettek volna barátaim. Munka közben nézhetsz ki a fejedből néha, kapsz érte fizut és jó esetben nem vagy harminc másik emberrel összenyomva, sokkal nagyobb a mozgástered is. Egyébként néha mindenki elviselhetetlennek érzi a sulit, főleg amikor már lement a tanév nagyrésze, de még baromi messze van a szünet, viszont fel a fejjel; egyszer vége lesz. Nem fogod visszasírni, mert ebben az életszakaszban mindenkinek ez a legnagyobb kihívása, és nem leszel demagóg azzal, hogy utólagosan lefitymálod, csak mert már túlvagy rajta, mintha átélni valamit és emlékezni valamire tök ugyanaz lenne, én érzem, és aztán ha rosszabb lesz, elviseled azt is. Ilyen ez a showbiznisz.
2017. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ezen a helyzeten változtathatnál.

Elkezdhetnél beszélgetni a többiekkel a suliból, vagy edzésről vagy a szomszédból, igazából mindegy. Csak lesz legalább egy ember, akivel tudsz majd miről dumálni, és jól kijöttök, barátok lesztek. Ha te nem nyitsz mások felé és végig életunt, bamba fejet vágsz, senki nem fog veled elkezdeni haverkodni.

Ha tanulnál az órákra vagy legalább figyelnél, akkor nem rettegnél, hogy felszólít a tanár. Ha nem a tanulás és figyelés hiánya van a háttérben, akkor menj el pszichológushoz. Nem normális, ha valaki elkezd szorongani, rettegni, ha egy felnőtt hozzászól.

Az viszont természetes, hogy így második félév közepe felé már kezdesz fáradt lenni (bár ha valaki nem csinál semmit a suliban, miben fárad el?). De ha most még kb 2 hónapig odateszed magadat, és nem rontod le a lustasággal az eddigi jegyeidet, nem lesz gond év végén, te pedig elégedetten töltheted el a 2,5 hónap szünetedet.

Keress valami értelmet a suliban. Csak van egy tantárgy amit szeretsz, vagy egy tanár, akinek szeretsz beülni az órájára.

Én mindig szerettem iskolába járni, sok ember van, mindig lehet valamin nevetni, és legtöbbször egész érdekes amit tanulunk (a hasznossága más kérdés...).

De ha te már tényleg nagyon nem bírod, akkor is megnyugodhatsz, csak 16 éves korodig vagy tanköteles, amit nyár elejéig mindenképpen betöltesz, már ha most még nem vagy 16. 16 éves kortól bármikor kiiratkozhatsz a suliból, de akkor számolj a következményekkel. Ha esetleg továbbtanulnál szinte mindig minimum egy érettségi (aki már a középsulit nem bírja mit fog csinálni később?). Szóval ha szeretnél valamit kezdeni az életeddel, akkor szinte elengedhetetlen az érettségi. (Azért írom a "szinte" szót, mert ha nem tanném, a következő kommentelő bejelentené, hogy ismer egy céges vezérigazgatót nyolcosztályos végzettséggel.) Valahogy bírd ki, legalább az érettségiig.

Sok sikert.

2017. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!