Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot tudnátok ajánlan...

Milyen szakot tudnátok ajánlani egy ilyen embernek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok a második félévemben az ELTE-n, programozó szakon és nagyon nem jön be. Egyszerűen túl sok nekem ez a matek és még csak nem is könnyű. Nem érzem, hogy ezt akarom csinálni vagy hogy egyáltalán megy. A logisztikáról mesélt Anya, hogy ott eltudna engem képzelni. Azonban ha ott is ennyi és ilyen nehéz matek van, akkor akár itt is maradhatok, ahol most vagyok. Amit tudni kell rólam ez esetben, hogy ha valamihez nincs kedvem, akkor kitartásom sincs hozzá, illetve eléggé lusta is vagyok.

2017. ápr. 3. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
semmilyet
2017. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szoval egyelore azt tudjuk rolad hogy a programozoban sok a matek.

Jó lrnne tudni mi az amihez kedved van.

Pl ugyanugy az eltén van Közgazdaságtan szak is, ott nem olyan durva a matek, es a programozo alapok még jól is fognak jönni.

2017. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A reál dolgok jobban mennek sokkal. A töri, magyar sose ment és utáltam is őket. Meg maga az informatika is tetszik, csak ez a sok matek nem tetszik. Amihez kedvem van... Igazából nem tudom. Amihez kedvem van, az nem munka vagy tanulni való szak.
2017. ápr. 3. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudnod kell, hogy amelyik egyetemen nem kell tanulni, munkát belefektetni az annyit is ér.
2017. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezzel nem tudok vitatkozni. Csak nem érzem magamat képesnek arra, hogy a kb 200 matek tételt betanuljam, melyek közül soknak van 1 oldalas bizonyítása. Ráadásul szóról szóra. Sosem ment az ilyesfajta tanulás, középsuliban is a matek meg fizika azért ment, mert elsősorban gyakorlat volt, azt meg órán odafigyelve megértettem s tudtam. Ahol le kellett ülni s magolni, tanulni, pl töri, magyar, azok sosem mentek.
2017. ápr. 3. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt sem magolni kell, a matekban pont az a lényeg hogy minden sor kb következik az előtte lévőből. A bizonyításokat elsősorban megérteni kell, és csak utána megtanulni.

Máshogy teszem fel a kérdést,

Mit csinálsz szívesebben, megtanulsz 200 bizonyítást most, majd egész hátralévő életedben több pénzt keresel, vagy elvégzel egy laza szakot, majd hátralévő életedben kevesebbet keresel.

2017. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt én teljesen értem. Csak nem tudom, hogy a végén nem lesz e egy nagy pofára esés, ha még sem végzek az egyetemmel. Tudom, nem így kéne hozzá állnom, de jelenleg nem tudok máshogy gondolkodni. Első félévben is volt egy tárgy, matekos, mi más, a vizsga előtt 1 hétig tanultam rá naponta 2 órát és megbuktam belőle. Most meg az órára sem tudok bejárni, mert egy második féléves tárgy van annak a helyén. Máshogy nem tudtam felvenni az óráimat. El vagyok bizonytalanodva, hogy menni fog e az egyetem és ezért próbálok alternatívákat, B terveket keresni.
2017. ápr. 3. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:

"1 hétig tanultam rá naponta 2 órát."

Az semmi.

2017. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha lusta vagy tanulni minek mentél egyetemre? Tanulás és ráfordított idő nélkül nem fogsz elvégezni semmilyen szakot sem. A programozást otthon is kellene gyakorolnod, az másképp nem fog menni.
2017. ápr. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!