Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » KRE - Kommunikáció és médiatud...

KRE - Kommunikáció és médiatudomány? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dilemmám a következő: mindenképpen gasztronómiával szeretnék foglalkozni mint gasztronómus/gasztro újságíró, esetleg étteremkritikus. Egy szakmabeli ismerősöm azt javasolta semmiképpen se végezzem el a turizmus-vendéglátás szakot, mert nem sok köze van a gasztro médiához, de önmagában véve a gasztronómia elméleti/gyakorlati részéhez sem, inkább gazdasági szakirány. Ha elvégezném valamelyik egyetemen a kommunikáció és médiatudomány alapképzést majd újságírásra szakosodnék, több esélyem lenne a gasztronómiában/gasztro médiában kiteljesedni? Egyébként tudok főzni, rengeteget olvasok a témában, szóval tudom, mit szeretnék, csak azt nem tudom, merre lenne érdemes elindulni. Értelmes válaszokat várok, lehetőleg érintettektől. :)

#gasztronómia #kommunikáció- és médiatudomány #gasztronómus #gasztro újságíró
2017. ápr. 4. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezen az egyetemen tanultam, pont ezen a szakon, csak Pr szakiránnyal. Bár sokan szidták a sulit, én elégedett voltam vele. Nem azért, mert az a fajta vagyok, aki mindig dicséri azt a helyet, ahol tanult.

Kiváló oktatói vannak az iskolának és kiscsoportban folyik az oktatás (kb 13 fő szakosodás után). De előtte sem voltunk többen a csoportokban, mivel az alapszakon is kiscsoportokban jártunk órákra.


Lesznek olyanok, akik jönnek azzal, hogy gyere Corvinusra, gyere ide vagy oda... szeretném leszögezni, hogy egyik iskola sem jobb mint a másik. Főleg nem alapképzésen. (meg nem is érdekel senkit, hogy hol fejezted, ha csak nem Oxfordban kaptál diplomát, vagy nem a doktoridról van szó - ezt tapasztalatból mondom) Esetleg képzésenként másra helyezhetik a hangsúlyt, ezért meg kell találnod, hogy neked mi a megfelelő.


Abban az esetben menj a Károlira, ha nem zavar, hogy:

- ez egy vallásos intézmény (Református Egyetem)

- lesznek egyházi órák (2 db, az egyiken igen gyilkos a vizsga...)+ vallási antropológia (ez szerintem nagyon érdekes volt, imádtam a tanárt)

- a tanárok is szívesen beszélnek a keresztény erkölcsről stb


Nekem volt néhány ateista csoporttársam, akiket bár nagyon szerettem, sosem értettem meg a nyavalygásukat. ha annyira zavarta őket, hogy szóba kerül a vallás az órán, minek jelentkeznek egy egyházi egyetemre. (hiszen van Corvinus, Elte, BGF stb)


Én örülök, hogy a Károlin tanultam. Rengeteg jó oktatót ismerhettem meg. Persze ez is egyetem, mint a többi. vannak buktatós genya tanárok, akik önteltek. Vannak a nézeteikről beszélő előadók (szélső liberális is - mondjuk ez a tanár főleg a neten nyomul a nézeteivel, de órán is volt, hogy előhozta. De bevándorlás ellenes is van. Szíved joga eldönteni, hogy kiről mi a véleményed)


Én csupa jó dolgot tanultam a Károlin. Némelyik tanár támogatott minket, szerette volna, ha önálló ötleteink vannak az életben és nem csak beállunk a multik sorába dolgozni. Ha van egy konkrét célod az életben és nem csak "nem tudok hova menni" iskola lesz neked, akkor ez NEM büfészak. Hiszen ennyi erővel ugyanilyen büfészak mindegyik egyetem, ahol nem tudnak elhelyezkedni (és sok ilyen van...). (Bár hozzáteszem, a Médiakomm. tényleg önti magából a gyökereket és a csoportodban lesznek szolis libák, akik semmihez nem tudnak hozzászólni és szerintük mindenről marhaság tanulni....)


A lényeg, hogy legyenek céljaid, mert akkor tudsz a megfelelő tudásra szert tenni.


Ettől függetlenül valakinek lehet negatív tapasztalata a Károlival. Ez az én magánvéleményem volt. Én céllal vágtam neki, és meg is valósítottam őket, elégedetten szereztem diplomát és jelenleg is álmaim munkájával foglalkozhatom. (Bár tény, hogy a többségre nem ez a jellemző. Sajnos cél és tehetség nélkül senki ne jelentkezzen erre a szakra, mert tényleg rengetegen szereznek ilyen diplomát)

2017. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van ilyen "minor"

is ?

2019. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!