Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a baj a közokta...

Szerintetek mi a baj a közoktatással?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy sok felesleges dolgokat tanulunk.

Szerintem egyáltalán nem haszontalanok ezek a dolgok, és nem is ezzel van a probléma. Mert ahhoz mindenképpen hasznos, hogy a körülötted lévő világot jobban megismerd.


Szerintem a probléma itt azzal az, hogy visszakérdezik a tananyagot és még le is osztályozzák, és ez alapján dől el a sorsa egy embernek. Viszont ha nem osztályoznák le az embereket, meg nem tanulnák meg, tehát ez megint nem teljesen jó.


Ráadásul még rengeteg gátlást és frusztrációt szerez a gyerek az iskolaévek alatt, ami felnőttkorban megnehezíti az életét.


Bár én nem tudom a megoldást, de szerintem gyökerénél van gond az egész rendszerrel.


2017. ápr. 10. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban rengeteg felesleges dolgot tanulnak a diákok, rettenetesen túl vannak terhelve. Ami ebben szerintem a fő probléma, hogy a tanárok nem megtanítják, hanem leadják az anyagot, és a legritkább esetben törekszenek arra, hogy felkeltsék a diákok érdeklődését. Lehet, hogy ha érdekesebb, a mindennapi élethez közelebb álló dolgokat kéne tanulni, akkor nem éreznék ilyen soknak a tanulnivalót a diákok, akkor sem, ha tényszerűen nem csökkenne a tananyag.


A másik probléma kicsit kapcsolódik ide: Magyarországon a tapasztalataim alapján a közoktatás színvonala valahol a béka segge alatt van. Nagyon kevés a jól felkészült tanár, és ezek között is alig akad olyan, aki tényleg szereti azt, amit csinál. Az már csak hab a tortán, amikor a tanárok a saját politikai nézeteiket erőltetik rá a diákokra a tanórákon (megtörtént eset).

2017. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!