Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Lehetséges lenne felkészülni az érettségire 3 hét alatt? Elég sok probléma volt ez év alatt, ami miatt nem volt lehetőségem, vagy túlságosan kedvem tanulni (családi, kapcsolati). Egyetemre szeretnék menni, ezért jó eredményeket szeretnék elérni.


Hogy tudnék a legkönnyebben felkészülni az érettségire 3 hét alatt és minimum hármas szintre?


Előre is köszönöm!



2017. ápr. 15. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, az írásbelire külön nem annyira szükséges a felkészülés, hisz egész idáig arra készültél. Ha egyetem a cél, akkor én elsősorban a két felvételi tárgyra összpontosítanék a helyedre, így duplázással a többi érettségid eredménye szinte mindegy is.

Írásbelire pedig magyarból, nyelvből és töriből elég csak átolvasni a tételeket, hiszen azok jó támpontot adhatnak, de ugye azokat megtanulni lesz még írásbeli után cirka egy hónapod.

Sok sikert!

2017. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Programozó informatikus szakra szeretnék menni. Akkor ebben az esetben az informatika és a matek a fontos, a többi nem? Lehet akár kettes is?
2017. ápr. 15. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a matekot és informatikát jól megírod, abban az esetben igen, lehet kettes is. De ezt csak akkor érdemes megjátszani, ha biztos vagy benne, hogy az a két tárgy stabilan jól megy.

Tavaly pl ELTE progterv infóra 350 volt a ponthatár, ami elég alacsony, mondjuk ha közép infót és matekot teszel, mindkettő 90% lesz, akkor az duplázással már 360 pont, és erre jönnének még rá az esetleges pluszpontok, mondjuk nyelvvizsgáért.

2017. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha mindkettő főtantárgy hármas lesz, a többi is hasonló, akkor is lenne esély a felvételre? Még egy évet fogok maradni rendszergazda szakmát kitanulni, ami plusz pontnak számít és esetleg nyelvvizsgát is tennék.

Azt hallottam, hogy a hátrányos helyzetű családok plusz pontokat kapnak. Ez igaz?

2017. ápr. 15. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Kaphatnak, amennyiben az jár, de nem lehet mindenre ráhúzni, hogy hátrányos helyzet.

Eredménynél nem a jegyet kell nézni, hanem a százalékot, az ami számít. De ha csak 3-asra menne a középszintű matek meg infó is, akkor nagy bajban lennél egyetemen, sokkal jobban rá kellene gyúrnod.

2017. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A matekod és az infód lenne hármas? Mert akkor vagy írd meg őket jobban, vagy hanyagold ezt az egyetem témát addig, amíg minimum egy ötös érettségi nem az alap belőlük. Egyébként meg csináld meg az előző évek feladatsorait, és nézd át a tételeket, annyi elég lesz.
2017. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!