Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát lenne érdemes...

TrololKid kérdése:

Milyen szakmát lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a helyzet hogy nem tudom milyen irányba tanuljak tovább ugyanis nincs semmi ami komolyabban érdekelne. A középiskolában informatika irányban tanulntam mert akkoriban ez érdekelt viszont mire befejeztem rájöttem hogy sem a programozás, sem a webszerkeztés nem nekem való (ezeket mint átvettük és tanultuk). Miután befejeztem a középiskolát elmentem főiskolára ahol Rendszergazdának tanultam de az első szemeszter után ott hagytam mert ez sem az volt olyan mint amire számítottam. Azóta itthon vagyok és gondolkozom hogy mit tanuljak.

A sok informatikai alapú dolgok után arra gondoltam hogy megpróbálkozok valami fizikai iránnyal mint pl. villanyszerelő. Sajnos ezzel az a gondol hogy fizikailag nagyon gyenge vagyok, elektronikában valamint ilyen téren meg nulla a tudásom. Most éppen videószerkesztéssel próbálkozok egymagam, de tudom hogy ebből nálam nem lesz semmi, maximum egy hobbi.

Azt szeretném kérdezni hogy egy ilyen személynek mit ajánlanátok? Középiskolában minden tantárgyból (matek, magyar, töri, német, stb) épphogy 2-es tanuló voltam, kivéve infóból és angolból amikből 5-ös voltam. Memóriám rosszabb az aranyhalénál, valamint gondolatmenetem könnyen megszakad és más irányba terelődik.

Bocsi a hosszú sztori miatt de csak így tudtam elmondani mindent amit gondoltam.

Válaszokat előre is köszönöm.

20/f



2017. ápr. 17. 19:00
 1/2 anonim válasza:
Ha jól megy az angol, és van nyelvvizsgád, elmehetnél tolmácsnak vagy fordítónak. Ha pl. olyan könyvet vagy filmet fordítanál, ami tetszik és érdekel, nem terelődne el annyira a figyelmed.
2017. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak középszintű érettségim van angolból ugyanis nem mertem neki kezdeni az emeltnek. Még mindig nem gondolom azt hogy elég a tudásom az ilyenekhez. Gondoltam erre régebben is de az ismerőseim mondták hogy az amennyit jelenleg tudok az kevés. Köszi a választ :)
2017. ápr. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!