Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdaságtan vagy alkalmazot...

Közgazdaságtan vagy alkalmazott matematika, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Nézegettem a továbbtanulási lehetőségeket, és ez a 2 'tetszett' meg. Melyiket érdemes választanom, ha a matek nagyon jól megy(osztályelső vagyok)? Tippek, tapasztalatok?

2017. ápr. 18. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Közgazdászból nagyon sok van. Ez lehet egy érv a másik mellett.
2017. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Lehet rosszul tudom, de az alkalmazott matematikus nem mesterszak már?

Amúgy közgazdászként jól el lehet helyezkedni, mert elég sok munkakör betölhető vele.

2017. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jól tudod, az már az
2017. ápr. 18. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Van olyan szak a BCE-n (10 féléves, osztatlan mesterképzés), hogy gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés. Ez közgazdász diplomád ad, de erősen matekos jelegű a képzés. Sajnos államira bekerülni szinte lehetetlen, mert az összes szak közül itt a legmagasabb a min. ponthatár (465).
2017. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
32%
Amit az előző mond, pénzügymatek. Netévesszen meg a "pénzügy" előtag, orrba-szájba kell matekozni. Nagyon nehéz, és nagyon jól fizet.
2017. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 furacsé válasza:
37%
Az alk.mat nem feltétlenül mesterszak, én is azon vagyok másodévesként. Nyilván a felvin nem látszik egy év alapozó képzés után lehet választani.
2018. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!