Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tudok két hét alatt...

Mennyit tudok két hét alatt javítani még a matekomon?

Figyelt kérdés

Két hét múlva érettségizem matekból.


Nagyon szeretem a matekot, kb. tavaly kezdtem el igazán tanulni az iskolában, eddig semmi sem érdekelt a programozáson kívül, azt általános iskolában kezdtem el magamtól tanulni.


Az egyetlen egy gond, hogy kicsike a tudásom, és addig nem bírok átugorni egy anyagot, amíg teljesen meg nem értem.


Írtunk előző héten kisérettségit matekból, valamivel a hármas szint felett volt, nagyon elrontottam minden feladatot, az első részben 23 pontot szedtem össze.


Emellett még az ágazati infóból teszek emeltet, szerencsére az annyira nem nagy kihívás, de ijesztő, hogy kb. 200 gyermek vállalja csak be az egész országból, engem belevéve.


Most minden nap próbálok megoldani egy feladatsort, azokat a részeket amiket nem értek, azoknak utánanézek.


Szeretném elérni a négyes vagy ötös szintet.

Van erre esély?

Van esetleg olyan plusz taktikátok, amellyel hatékonyabban tudok készülni?


A cél ugye az, hogy minél kisebb idő alatt minél hatékonyabban, minél nagyobb matek tudást tudjak magamba pumpálni.


Picit úgy érzem, hogy ez inkább gyakorlat kérdése is, mint a programozásnál.



2017. ápr. 23. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A képességeidtől függ, hogy melyik módszer válik be nálad.

Ha könnyen megérted a dolgokat, akkor elég csak minden feladattípusnál rájönnöd a lényegre, plusz egy pár feladatot megoldani.

Ha nehezen megy a megértés (ilyen a legtöbb ember, sajnos) akkor főleg a gyakorláson van a hangsúly. Már-már reflexszerű feladatmegoldás elsajátítása a cél.

2017. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egy év alatt nem ment, akkor 2 hét se fog csodát tenni. Szerintem ahelyett, hogy most még gyorsan mindenbe belekapsz, alaposan nézd át azt, amit már tudsz.
2017. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!