Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin tényleg olyan...

Érettségin tényleg olyan egyszerű 2-est írni, hogy ezért 1-2 osztálytársam lese szārja az egészet?

Figyelt kérdés

Levelező tagozatosok vagyunk. Azt vettem észre, hogy 2 osztálytársam, konkrétan lese sz-arja, hogy mindjárt itt az érettségi. Megkérdeztem őket, hogy nem izgulnak, azt mondták nem.

Nem túl jó tanulók egyébként. Nem foglalkoznak a tanulni valókkal, igaz dolgoznak de szabadidejükben is inkább csavarognak.


Most tényleg ennyire egyszerű érettségit szerezni, hogy nem kell rá különösebb figyelmet fordítani?

Vagy ezt csak az osztálytársaim gondolják így?


Előre is köszi a válaszokat!

19/L



2017. máj. 6. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, igazuk van. Viszont a kettes érettségijükkel kitörölhetik a feneküket ha valami csoda folytán tovább akarnának tanulni főiskolán.
2017. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarnak fősulira menni, csak fizetős okj-hoz kell mint ahogy nekem is. :)
2017. máj. 6. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alaptárgyakat könnyű megírni 2-re (magyar,matek,töri,nyelv), de a szabadon választott tárgynál sztem már előfordulhat, hogy nehézkes lesz.

Pl biosz,fizika v kémiát nem lehet 0 tudással 2.re megírni.

2017. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ilyen egyszerű, de nem árt, ha van egy jó érettségi a spájzban, mert egyetemi felvételinél van, amit csak az érettségi bizonyítványodból számolnak.
2017. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Plusz fordult már elő, hogy valaki megbukott rajta, szóval főleg, ha annyira nem érdekli őket, még ennek is megvan az esély.
2017. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én azt mondom, hogy nem olyan könnyű azért. Ha most 0 tudással rendelkeznek, nem figyeltek a tananyagokra, akkot lehet hogy nem lesz meg. A matek és a töri nekem 4-es lett, úgy hogy gimiben végig ötösre álltam év végén (kb 4,7 átlagokkal). Sok sikert nekik!
2017. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalom érettségin a szövegértésből összeszedi bárki a kettest aki tud olvasni.

A matek sem vészes, sokmindent ki lehet nézni a függvénytáblázatból.

A töri is könnyű egy kis szövegértés+atlaszhasználat és még akár a hármas is meglehet.

Ha van egy minimális idegen nyelvtudásuk és használják a levélírásnál a szótárat akkor a nyelvvel sem lesz gond.

2017. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vagy ők csak ezt mondják... nem kell mindent elhinni, lehet, hogy meló előtt után hétvégén végig nyalják a könyveket..
2017. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!