Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki tudja már, hogy nem sikerül...

Ki tudja már, hogy nem sikerült a matek érettségije?

Figyelt kérdés
Én még nem, de sejtem. Negatív hozzászólásokat nem kérek.

2017. máj. 11. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem se, de én emelteztem. A próbaérettségim 89% lett, amikor gyakoroltam, akkor is csak 1-1 nehezebb feladat volt, amik kifogott rajtam. De kedden valahogy egyaltalan nem ereztem ra a matek ízére, bal lábbal keltem fel szerintem. :( Amikor annyit készülsz ra, éveket, heteket, hónapokat és elszúrod...teljesen magam alatt vagyok azota.
2017. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Én tudom már hogy sikerült. Nem is akárhogyan 5-ös lett.
2017. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es én is. Készültem rá... rengeteget. És elrontottam. :( Ahogy megláttam teljesen leblokkoltam és annyira összezavarodtam, hogy még a legegyszerűbbet is elrontottam mert bepánikoltam. Sajna nálam mindig ez van... :(
2017. máj. 11. 13:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyes és kérdező; elrontani valamit még nem a világ vége. És első, neked még ott van a szóbelid, remélem, fel tudod húzni (de mivel egyébként így megy, szinte biztos), és mindkettőtöknek drukkolok, hogy ettől függetlenül összejöjjön, amit terveztetek. :)


Kettes, te tipikus példája vagy annak, amikor valakik a dolgozat után öntenék a lelket egymásba, és erre odajön valaki vihogva, hogy "jaaaj, nekem ötös lett, olyan könnyű volt". Ettől az az arc nem fog azok felett állni, akiknek éppen nem jött össze a dolgozat, nem lesz szebb, jobb, okosabb náluk, de valahogy senki se kedveli igazán. Örülj, hogy neked jól jött ki a lépés, és úgy sikerült, ahogy tervezted, de komolyan nem értem, hogy miért a "kinek nem sikerült" kérdés alá kell örömködni járni.


(u.i.: én tavaly érettségiztem, hajrá mindenkinek)

2017. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

90-95% között lesz az eredményem a megoldókulcs alapján.


Szerintem nem kell ezen filózni, pláne ha nem felvételi tantárgyad! Ha nagyon nem sikerült, (értsd: kevesebb, mint 12 pont), akkor igen, nem a legjobb a helyzet, de ha felette vagy, akkor szóbelivel simán meglehet!


Nem szeretnék tényleg negatív lenni, de ennél könnyebb érettségit sajnos sem október, sem jövőre nem lehet várni. Itt elsősorban azokra gondolok akik megbuktak. Akik ötösre hajtottak ott megértem, mert például a válaszható feladatoknál nem lehetett kikerülni a valószinűség-számítást, én is a 18-as feladat b, részéből csak egy pontot szereztem. Lehetséges, hogy jövőre kimarad a "sokpontos" részből.

2017. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 12 pont megvan biztosan. A tételeket odaadja majd a tanár? Hány tètel van?
2017. máj. 11. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Ezek mind iskola, tanár specifikusak.

Van olyan tanár, aki konzultációt tart a bukottaknak és ott megcsináljátok a feladatokat, valaki nem.

Te ismered a Tanárod, ezt neked kell tudnod. Esetleg ha bent leszel a suliban, és összefutsz vele, akkor kérdezd meg hogy pontosan hány tétel lesz és hogy ezeket hogy fogjátok "kezelni".

Amit tudnod kell feltétlenül

Ha szóbelizned kell, akkor a szóbeli 50 pontos. Ergo az egész vizsgád 150 pontos (mert ugye az írásbeli 100 pontos volt...). A 150-nek a 25%-a 38 pont.

Vegyünk egy gyakorlati példát:


Írásbelid 17 pontos. Mehetsz szóbelizni

Ahhoz, hogy a kettes meglegyen 38-17= 21 pontod kell elérned szóbelin az 50-ből. Nem lehetetlen, de sok múlik a tanártól ez tény. A jóindulat meg a passzát szél (ami átfúj), sokat számít... De bízom benne, hogy sikerül, sőt még kitudja, lehet hogy megvan az a 25-öt az írásbelin! :)


Sok sikert!

2017. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!