Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor vissza kell fizetnem...

Ilyenkor vissza kell fizetnem az államilag támogatott féléveimet?

Figyelt kérdés
2 féleve járok X szakra államilag támogatott formában, de újrafelvételizek Y szakra államilag támogatott helyre ugyanazon az egyetemen belül. X szakot az Y szakra való felvételem után fél évvel abbahagyom. Ilyenkor vissza kell fizetnem az államilag támogatott féléveimet X szakon?

2017. máj. 15. 11:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, úgyhogy komoly válaszokat kérnék. Köszönöm!
2017. máj. 15. 11:13
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha Y helyen szerzel diplomát annak a képzésnek a másfélszeresén belül és összesen max. 12 félévet használsz el, akkor nem.

(Milyen már, hogy "csak komoly válaszokat várnék"??? - Ha annyira bizalmatlan vagy hívd fel a felvi.hu ügyfélszolgálati számát! Itt JÓINDULATBÓL próbálunk segíteni az olyanoknak, akik felnőtt létükre egy ilyen egzakt dolognak sem képesek maguktól utánanézni!)

2017. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De X szakot csak fél évvel az Y szakra való felvételem után hagynám abba. Így sem kell?
2017. máj. 15. 11:27
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de ledolgoznod ugyanúgy le kell.
2017. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ledolgoznom?
2017. máj. 15. 11:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A ledolgoznod azt jelenti, hogy ahogy azt a képzési szerződés megkötésekor aláírtad, vállaltad, hogy X ideig Magyarországon dolgozol. Tehát ha mondjuk friss diplomásként megpattannál külföldre, akkor vissza kellene fizetned az összes államilag támogatott féléved.
2017. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Az teljesen mindegy, hogy hány félévet használsz el, csak a legutolsó beiratkozásod szerinti képzés, képzési idejének másfélszeresén belül kell diplomát szerezzél, hogy ne kelljen semmit visszafizetned. Az új beiratkozással újrakezdődik a másfélszeres idő. Azonban államis féléved mindenkor csak 12 van (kivéve az 5 évnél több osztatlant). Ha elfogynak az államis féléveid, akkor fizetősön kell befejezned és diplomát szerezned, és akkor sem kell visszafizetned semmit, de a képzési idő másfélszerese érvényes marad.
2017. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De ledolgoznom csak az Y szak utáni éveket kell nem?



Tehát ha a felvételem után fél évvel abbahagyom X szakot, akkor nem keletkezik visszafizetési kötelezettségem és az X szakot nem kell ledolgoznom, nem?

2017. máj. 15. 12:50
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

# 8/8 Időpont ma 12:50


Visszafizetni nem kell, de ledolgoznod le kell minden állami félévedet.

2017. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Leírom inkább mégegyszer részletesen a helyzetemet:


X szak: mostani szakom

Y szak: a szak amire benyújtottam a jelentkezésemet



X szakon vagyok már egy éve, de Y szakra újrafelvételiztem és valószínűleg sikerül bekerülnöm, minden tárgyamat be tudom számíttatni. Ha viszont újrafelvételizek, akkor nem jár nekem az a tanulmányi ösztöndíj, ami egyébként a mostani félévem alapján járna, mert papíron teljesen tiszta lappal indulok, azon kívül, hogy beszámíttatom az összes tárgyamat. Ezért is maradnék még egy félévet X szakon, hogy megkapjam azt a tanulmányi ösztöndíjat, ami egyébként járna nekem. A Fél év lejárta után abbahagynám ezt az X képzést.


Úgy tudom, hogy akkor nem kell visszafizetni a támogatott féléveket, ha a szak abbahagyása után egy évvel valamilyen másik szakra megyek. Az én esetemben az a probléma, hogy én X szak abbahagyása előtt megyek másik szakra. Ilyenkor mi a helyzet? Ilyenkor sem keletkezik kötelezettségem? Mi van akkor ha ezt a félévemet X szakon 0 kredittel zárom és úgy hagyom abba?

2017. máj. 15. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!