Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A héten megyek az elsőnek...

A héten megyek az elsőnek vezetni autót és nagyon izgulok. Ezt hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

A kressz vizsgám már márciusban meglett, de muszáj volt szüneteltetni a folytatást, mert sok teendő volt az egyetemen, és nem fért bele az időmbe. Most viszont megyek rutinpályára vezetni, és tudom ott nagy kárt nem lehet okozni, de félek kicsit. A kocsikhoz semennyire se értek, egyszer vitt el a barátom vezetni, de csak gurultam előre-hátra, meg párszor lefulladtam. Igazság szerint a kresz szabályok is eléggé feledésbe merültek, miután sikerült a kressz, sehol se foglalkoztam vele,így megfakult a tudás :D Attól is félek, hogy az oktató esetleg türelmetlen lesz, vagy ordítani fog, hogy béna vagyok.

Tudnátok mondani pár bíztató szót? Amúgy a motivációm megvan, hogy megcsináljam a jogosítványt, csak félek, hogy semmi érzékem hozzá,és kárt teszek az autóban, vagy megsérül valaki.

20/L


2017. máj. 15. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezen felesleges aggódnod :) Szerintem minden oktató látott már nálad jóval ügyetlenebb sofőrt is, gondolj csak az idősekre, akik még sosem vezettek! Te legalább már ültél a vezetőülésen, ez is valami. Az pedig természetes, ha az elején lefulladsz párszor, ez vele jár. A kresznek azon részére, hogy melyik teherautó mennyi árut szállíthat és mennyivel mehet e kertitrator, szerintem kb soha nem lesz szükséged, a fontos dolgokat pedig gyakorlatban újraismétled. A lényeg visszajön! Pár jó tanács: ne szoknyában menj, húzz lapos talpú, kényelmes cipőt és vigyél hajgumit! :))


Sok sikert!

20/L

2017. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első órákon csak körbe körbe egyesben mentek. Nem kell izgulni. Általában kedvesek az oktatók. (Főleg a lányokkal) Az oktató majd látni fogja, hogy mennyire megy és majd úgy veszitek csak a váltást, szlalom stb stb.

Nem kell izgulni. Sokaknál már így is jobb vagy, hogy már ültél kormány mögött és nagyjából tudod, hogy kell elindulni. De úgyis az alapoktól magyaráz mindent.

Nem kell izgulni ügyes leszel.

Szerintem az autósok nagy része nincs képben a kresz szabályokkal. Az alapok legyenek meg és majd az oktató úgyis mondja, hogy mikre figyelj.

sok sikert, menni fog!

2017. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia :) én is a héten voltam először vezetni, párszor gyakoroltunk párom autójával elindulás, tolatás,váltás, szlalom, de ennyi. Első órán már kivitt az oktató forgalomba, kicsit lesokkolt. Jusson az eszedbe hogy van nálad sokkal bénább, és ez így is van, hallottam olyat hogy 2 óráig csak a kuplunggal meg az elindulással játszottak, mert nem ment az illetőnek.

Az viszont ne várd hogy az oktató meg fog folyamatosan dícsérgetni ha valamit jól csinálsz.

Milyen volt az első órád?

2017. máj. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!