Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak, ha többször...

Hogyan tanuljak, ha többször is megbuktam?

Figyelt kérdés
Annyi kudarc ért a tanulással kapcsolatban,hogy undorom van az egésztől. Ki is csaptak kb már az egyetemről.Hogy tanuljak egész éjszaka ha muszáj? Már rohadtul elegem van. Milyen módszerrel lehet gyorsan memorizálni,megérteni a dolgokat?
2017. máj. 17. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne, hogy olyat tanulsz, amit szeretsz is?
2017. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom :( gyógyszerésznek tanulok,orvosira akartam menni de aztán lebeszéltem magam meg mások is. A szülők nem nagyon támogatnak. Ha most otthagynám és jövőre újra jelentkeznék ha be is jutnék valami csoda folytán 23 évesen kezdeném el..
2017. máj. 17. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Hangosan. Hangosan fel kell olvasni a könyvet/jegyzetet, hangosan megbeszélni magunkkal, amit nem értünk, hangosan felmondani a tételt stb. Így nemcsak vizuális, hanem akusztikus inger is éri az embert.
2017. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Legyel kokain baro. Lesz penz,lesz szabadido amikor koltheted a penzed. Mi kell meg? :D
2017. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass a gyógyszerészeten belül olyan dolgokról, amik érdekelnek. Rajzolj sokat, mindig igyál eleget tanulás közben (itt persze nem alkoholra gondolok :D), húzd ki a szöveget a könyveidben, ne hidd azt, hogy csak neked vannak kudarcaid, nehéz szakot csinálsz, és mindenkinek nehéz helyt állnia rajta. Sőt, néha pihenj, főleg, ha túlhsjszoltnak érzed magadat. Nincs tuti módszer, amivel gyorsabban tudod memorizálni a dolgokat, de valószínűleg bőven elegek hozzá a képességeid, hogy minden meglegyen. Tudom, hogy nehéz, de fel kell állni és folytatni kell, akkor hamarabb vége lesz. Ha úgy érzed, próbáld meg rendezni a gondolataidat, és beszélni valakivel, aki jól ismer, ő lehet, hogy személyre szabottabb tanácsokat is tud majd adni.
2017. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hányadévnél tartasz? Hány támogatott félévet használtál el? Ki tudnád fizetni az orvosi képzés végét (vagy hajlandó vagy ezért hitelt felvenni)? És mennyire bánod, hogy nem az orvosin vagy? Ezeket mind számításba kell venni, az, hogy 23 évesen kezdenéd el, a legkisebb "probléma".


A tanulás miért nem megy? A módszereddel vagy a motivációddal van probléma? (Én úgy érzem, ez egyértelműen motivációs kérdés - akkor pedig összeszorítod a fogad vagy váltasz)

2017. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha ezt akarod csinálni, akkor küzdj érte. Ha nem, változtass. Végig viheted ezt, és kezdheted utána az orvosit, vagy abbahagyhatod és rögtön kezdheted, ahogy jól esik. De nem jó sokat vacilálni. Az idő nem vár.
2017. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!