Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idegenvezető képzések?

Idegenvezető képzések?

Figyelt kérdés
Most azoktól szeretnék tájékozódni, akik OKJ-s idegenvezetői képzésben vesznek/vettek részt. Ti mennyire tudtatok elhelyezkedni? Mennyire (volt relatívan) nehéz a képzés? Olvastam egy 2014-es forrásból, hogy 12.000 idegenvezető közül csak 30 tud megélni rendesen. Ti erről mit gondoltok? Vagy, ha tényleg ennyire nem lehet elhelyezkedni, miért ilyen felkapott és egyes iskolák miért kérnek el több százezret? Ezek után megéri ilyenre jelentkezni?

2017. máj. 18. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Előszőris kzdeném azzal, hogy milyen tulajdonsággal kell rendelkeznie, annak a személynek, aki idegenvezetőként szeretne érvényesülni:


1.Kell egy jó kisugárzás, ez alatt nem azt értem, hogy férfi magazinok címlapjaira elő szexbombának kell lenned. Itt elsősorban egy bájra gondolok és kedvességre.


2.Kell egy jó kommunikációs kézség, ami valjuk meg öszintén nagyon sok embernek a saját anyanyelven sem megy ez a dolog.


3.Töb idegennyelv beszélése:


-Ennel a pontnál szoktak eltévedni a legtöbben, úgyanis az ma sajnos nem egy kezen fogható nyelvtudás, hogy valamelyik nyelvvizsga központnál megcsinál valaki, akár, két-három komplex nyelvvizsgát. Senki nem fog, ettől elájulni, mint munkaadó, mert tudják nem tényleges tudásszint.


Persze elkérik a nyelvvizsga bizonyítványokat, anélkül szóba sem kerülhetsz ilyen munkakörben.


Aztán jön a fekete leves, általában az, ilyen munkakörőkben, már idegen nyelven is van állásinterjú, akár több nyelven is. Ennek következtében, ha az munkaadó úgy gondolja nem tudsz rendesen kommonikálni idegen nyelven, onanntól kezdve nem érdekli, hogy mennyi nyelvvizsgád van. Itt az a pont, amikor sokan elvéreznek.


Hozzá kell tegyem, azért mert sokan, azt hiszik magukról, ha megszerzik a bizonyítványt tudnak is, pedig nem feltétlen igaz sajnos és ez pont a nyelvekre a legjellemzőbb.


Általában a kommonikációval vannak, a legnagyobb próblémák és pont ennél a szakmánal a kommonikálción van a legnagyobb hangsúly. Ebben a szakmában nem elég kommonikálni, vagy jól kommonikálni, hanem nem nagyon jól kell.


4. Ha el szeretnéd végezni a képzést kell, hogy érdekeljen a helyrajz és a történelem és jobb helyeken a helyrajzra nagy hangsúlyt fektetnek és Nem csak magyarország helyrajzára és látvényosságaira, hanem körülbelül egész Európáéról.


5.A képzésen van egy úgynevezett turisztikai latin modul az kicsit nehezebb, azt hiszem ebből csak modulzáróvizsga van, a záróvizsgán nincs, erre külön vizsgarész. (Biztonság kedvéért néz utána én úgy tudom, hogy csak modulzáron van a turisztikai latin számonkérve, de most változtatták a vizsgakövetelményeket).


Remélem tudtam segíteni egy kicsit neked! Megmodom öszintén nem ismerlek, így nem tudom konkrétan azt írni, hogy érdemes vagy nem érdemes. Reménykedek benne, hogy a fenti leírásomnal, kicsit tudtam neked segíteni és valami kis következtetést letudsz vonni magadra nézve.

2017. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm a teljes, érthető válaszodat, sokat segítettél! Igazából rávilágítottál a legfontosabb dolgokra, így már nem érzem annyira lehetetlennek ezt a képzést.

2017. máj. 18. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!