Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reklamálhatok a tanulmányi...

Reklamálhatok a tanulmányi osztálynál, ha a kurzus követelményeinek teljesítése ellenére is megbuktattak? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Az egyik kurzusom követelményei természetesen félév eleje óta rögzítve vannak. A kurzuson elérhető maximum pontszám 40, jómagam 30-at értem el.

Minden részkövetelményt (a 2 zh-ból minimum 10 pont, beadandóból minimum 10 pont) teljesítettem.


A beadandó két körből állt, első körben egy 13 pontot érő részt kellett beadni, a második körben egy 7 pontosat. Az első körben megszereztem a maximális 13 pontot, a második kört nem adtam be, 0 pont. A tanárom megbuktatott, mert a második körben minimum 3 pontot el kellett volna érni, amit órán elmondott, de ismét hozzáteszem, a kurzus követelményeiben ez NEM szerepel!


Kinek van igaza? Fordulhatok a tanulmányi osztályhoz segítségért?


2017. máj. 18. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A kurzus követelményei egy honlapon vannak fent, ami a kurzusról szól? Ha igen, akkor az mindössze egy tájékoztató, nem ró semmilyen felelősséget a tanárra, a legtöbb órának nincs is ilyen honlapja a mi egyetemünkön. Az viszont valamelyik szabályzatban rögzítve van, hogy első órán el kell mondania a tanárnak a követelményeket, így az mindenképpen irányadóbb.
2017. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lio77 ***** válasza:

Értem a felháborodást,de ha a tanár elmondta,hogy minimum 3 pontot szerezned kell,akkor miért nem tetted meg?Nem voltál vele tisztában hogy a tanár szava a mérvadó,és nem a honlapon fel tüntetett(vagy fel nem tüntetett) követelmény?


Mondom még egyszer,én megértelek,csak ha tudtál is róla,hogy kell 3 pont,nem értem miért kockáztattál.Szerintem semmit nem tehetsz,de próbáld meg.

2017. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, hiányoztam azon az órán, valószínűleg ezért nem jutott el hozzám az információ, a beadás pillanatában tudtam meg az információt.


Az egyetem (SZTE-ről van szó) tanulmányi rendszerében (nálunk ezt CooSpacenek hívják) a tanároknak kötelességük a szorgalmi időszak első 2 hetében rögzíteni a tantárgy követelményeit. Ez megtörtént, valamint a gyakorlatvezető honlapján is megtekinthető ugyanez a követelmény, kicsit részletesebben és EGYIKBEN SEM szerepel ez a részkövetelmény.


Ezeket a tényeket összevetve, mondhatom azt, hogy én teljesítettem a félév elején hivatalosan közzétett tantárgyi követelményeket, ezért tessenek átengedni, méghozzá (jó) értékeléssel?!

2017. máj. 18. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez így más, ha nálatok van ilyen. Ha tényleg le van valahova írva, hogy a tanárnak kötelessége a követelményeket közzétenni, akkor nyilván reklamálhatsz.
2017. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
HÖK, Oktatási Bizottság mondjuk Szegeden legendás a hök :DD
2017. máj. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!