Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a Corvinus Tarkaréti...

Milyen a Corvinus Tarkaréti Kollégiuma?

Figyelt kérdés

Szeptembertől valószínű a Corvinusra fogok járni, és gólyaként csak a Tarkarétibe lehet jelentkezni, ezért ez marad. :D

Szeretném tudni, hogy milyenek a körülmények, és hogy általánosságban milyen előnyei illetve hátrányai vannak a kolinak.

Köszönöm szépen! :)



2017. máj. 21. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
én "sajnos" nem kerültem be Tarkarétre, mert elvileg nem adtunk le valamilyen papírt, de ismerőseim laknak ott és általában szeretik. Persze a többiektől is függ meg hatalmas hátrány, hogy kint van a világ végén és egy óra a bejárás (éjszaka több) szóval tudja amit tudnia kell :) amúgy ha bármi kérdésed van/lesz nyugodtan írj, szívesen segítek
2017. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2017. máj. 22. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Tarkán lakok már második éve. csak 45 percre van az egyetem, szóval túlzásokba ne essünk...


Idén nyáron fel lesz újítva 20 szoba. előző években a zuhanyzó is megszépült, szóval nem gáz.


ennél sokkal lepukkattabb kolik is vannak :)


Azt sem elhanyolható, h nyugodt csendes helyen van. Tehát jobb mint ha nonstop mentő menne az ablak mellett és smog venne körül. Ehelyett csak a repülők zúgnak és madarak csivitelnek. gyárak vannak a környéken, szóval tök jó :D


Pesten belül pedig nincsenek távolságok.


Én a koli nélkül nagyon magányos lennék, csak kolis barátaim vannak. egyetemen mindig mással vannak óráid :D Ha nem vagy diákszervezeti tag, akkor közösséged se lesz állandó. Viszont kolisként sokkal könnyebb tanulni másokkal, barátkozni.


Kolis könyvtárból ingyen kölcsönözhetők a tankönyvek, tehát ezekre se kell költeni.


Sok múlik a szobatársakon. Már mint a légkört ők teremtik meg.


Sok a külföldi. 410en vagyunk összesen a koliban, ebből 100 tuti kínai és egyéb erasmusos diák :D Gólyák javarészt kapnak kolit. felsősként már nehezebb kapni.


Szivesen mesélek bármiről :D Részletesebben a koliról, h mik vannak a szobákban stb :) Kérdezz bátran

2017. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha sok a külföldi, csak lehessen velük szót érteni :D Meg reménykedem, hogy normális szobatársaim lesznek :D

Felsősként mennyire nehéz kolit kapni? Mert igazából csak messze lakom, meg (remélem) jó érettségijeim lesznek, de szociális alapon nem sok pontot kapnék :/ Viszont sajnos egy albérlet túl drága lenne...

Zuhanyzókban van zuhanyfüggöny? Mert láttam egy korábbi kérdésben, hogy ezen aggódott valaki. És eléggé megnyugtatna, ha lenne :DD

Koliban milyen a közösségi élet, gyakran van buli?

Olvastam, hogy 3-5 ágyas szobák vannak. Melyikekből van több, te hány fősben laksz?

Neked is köszönöm szépen! :)

2017. máj. 23. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Külföldik le se szarják a magyarokat :D szóval beszélni velük nem kell. Ez főleg a kínaiakra igaz.

Ritka az olyan aki beszélget egy magyarral.


Szociális helyzetre nem csak az kap pontot akik hatszázan vannak testvérek. Szóval nem rossz annyira a helyzet, ahhoz h legyen szocpontod :D Már mint az egyfőre jutó jövedelem számít. Azt érdemes kiszámolni.

Tanulmányi eredmény számít, de szocponttal lehet ellensúlyozni. Diákszervezeti tevékenységre, tartós betegségre is jár pont :)

Lehet ügyeskedni a jelentkezésnél ;)

Itt van baloldalt pár letölthető dokumentum, ezeket olvasgasd át.


[link]


Ösztöndíjakról is itt tudsz olvasni.


Zuhanyzó minden szinten 2 van. Az egyik a női a másik a férfi. Egy zuhanyzóban 3 zuhanyfülke van, és nincs függőny :D Szóval popsi mutogatás van :D

Ez nem para, de tényleg :D Akkor kell menni amikor senki nincs és egyedül leszel :D pl: Reggel fürödni, vagy este 6 és 9 között. Ez nem gond, megoldható. Emiatt ne parázz.


Közösség nem igazán van :D Már mint Gólyaként kell kialakítani egy közeget, csoportot akikkel jóban vagy. Máskor már nem igazán lesz rá lehetőség :D Én pl tök egyedül maradtam másodévesként, mert az összes barátom másik koliba ment. Így alig beszélek vkivel :D


Bulik szörnyen rosszak, szinte senki se megy le :D kb 10-15 ember van lent. A többiek szobákban isznak. Ez a buli... Egyedül a tavaszi és az őszi tarka napokon van jó buli. A többi rossz. Másfél havonta van.


3-5 ágyas szoba nem Tarkán van :DD

Tarkán csak 3 ágyas szobák vannak. 5 db 2ágyas van, de azok pár szobák :D Ott szerelmes párok laknak. Szóval rajtuk kivül 3ágyasok vannak.


Szobatársat kérhetsz és szobát is, majd kolis felvételi értesítő után lehet kitölteni egy google formot :)

2017. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A popsimutogatás némileg gázos, de azért túlélhető, majd megyek hajnalban :D

Majd meglátom szeptemberben, milyen lesz:))

Köszönöm!

2017. máj. 23. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A helyzetet kivállóan írja le a nem rég kirakott facebook poszt,amelynek előzménye a május 10.én is üzemelő radiátorok voltak:


Azért megy a radiátor, mert hogy ha el akarnál menni zuhanyozni, akkor ne kelljen azzal bénáznod, hogy 20 másodpercenként állítgasd a hőfokot, ami magától változik folyamatosan minden ok nélkül, hanem csak feldobsz egy lavorba vizet a radiátorra, és pár óra után tudsz is zuhanyozni probléma nélkül. Illetve, hogy ha kint hideg van és esik, akkor a radiátorhoz bújva bikiniben úgy érezd, hogy valami nagyon meleg helyen vagy, miközben csodálod a gyönyörű virágokat, amik nemrég lettek vásárolva az ablakból, amin amúgy sem kell szórakozni a sötétítőfüggöny elhúzásával, mert arra sajnos nincs pénz. De ez úgy sem fog érdekelni, sem a zuhanyzók hibás működése. Kárpótol érte a májusi fűtés és a virágok. Meg ha szerencséd van, és esős az idő, ajánlom a jobb oldali liftben a szezonális vízesést, ami minden, 2mm-t meghaladó eső után megtekinthető. De ha lezárják a liftet és lemaradsz a vízesésről, menj le az alagsori uszodába, ami rendszeresen megnyit a fent említett esős napokon. A víz kicsit hideg, de utána ajánlom a már fent említett radiátorhozbújós-virágcsodálós programot! :)



További jó időtöltést kívánok a Tarkarét Hotel & Spa *****-ban :)

2017. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!