Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bekerülni a...

Hogyan tudnék bekerülni a képzőre?

Figyelt kérdés
Jelenleg is művészeti középiskolában tanulok(10.osztály) és szeretnèm ezt tovább vinni.Pár éve kinéztem a Budapesti Képzőművészeti Egyetemet ( leginkább a festészet vagy művészeti anatómia érdekelne).Nem igazán vagyok tájékozott ilyen téren. Érdekelne ,hogy mi számít leginkább ott egy felvételin. Hallottam,hogy nagyon díjazzák ha valaki sok versenyen indult.Ilyen rajzversenyekről hol tudnék tájékozódni?

2017. máj. 21. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezeken a szakokon nem a hagyományos felvételi eljárás van érvényben, hanem egy teljesen külön rendszer. Több fordulós felvételik vannak, portfóliót kell készíteni, be kell mutatni, ott helyben rajzolnod is kell. Évente nagyon kevés diákot vesznek fel a legtöbb képzős szakra, nagy a túljelentkezés. Ha kitartasz mellette, gyakorolj sokat, és ha van rá lehetőséged járj el felkészítőre előtte! :)
2017. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Viszont mivel tényleg nagy a túljelentkezés és erős a verseny, kapkuláld bele, hogy nem biztosan jön össze elsőre. Legyen B terved is arra az esetre, ha nem jutnál be rögtön, mert sajnos előfordul :)
2017. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!