Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket éri meg választanom...

Melyiket éri meg választanom a lehetőségek közül? Munka mellett levelezőn elvégezni a mesterképzést és dolgozni vagy nappalin, de egyéni tanrendet kérve?

Figyelt kérdés

Egyéni tanrenddel szintén nem kellene órára bejárni, tudnék dolgozni. Kaphatnék ösztöndíjat, ami levelezőn nincs, ha jól tudom. Illetve a nappalis diákigazolvány is nagy kedvezmény. Vagy esetleg levezőn végezzem el, amelynél szombaton be tudnék járni az órákra, ha pénteken nem is minden alkalommal tudnék jelen lenni.

Ti hogy döntenétek és miért?



2017. máj. 21. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egyéni tanrendet kérvényezni kell, nincs garancia arra, hogy megkapod. Miért lenne rá szükséged, azért, hogy tudj mellette dolgozni? Mert akkor én inkább maradnék a levelezősnél. Hidd el, az egyéni tanrend sem azt jelenti, hogy soha nem kell bejárni, bőven van mit teljesíteni attól még, ráadásul a vizsgáknál nem lesznek tekintettel a te egyéni tanrendedre, míg a levelezősnél egészen máshogy van ez is megoldva.
2017. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Biztos egyetem függő, de én még nem találkoztam olyan emberrel, aki egyéni tanrendet kapott azért, hogy dolgozhasson. Azt akkor szokták megadni, ha két szakot csinálsz egyszerre, vagy élsportoló vagy, vagy ilyesmi. Illetve ha megadják, az sem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell bejárni, csak kevesebbet, mint másoknak. Ha főállásban szeretnél dolgozni, akkor levelező. Viszont ha nem feltétlenül szükséges a megélhetésedhez a pénz, második évtől már simán tudsz dolgozni diákmunkában is legalább heti 30 órát (én ezt csak hétköznap is tudta teljesíteni, és még dolgozhattam volna hétvégén, ha nagyon akarok).
2017. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!