Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van jövője a...

Szerintetek van jövője a dietetikus szaknak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, a sport, mozgás, táplálkozás, tanácsadás, gyógyítás. Úgyérzem nagyon nekem való lenne ez a szak. Viszont a szüleim nagyon le szeretnének beszélni róla, mivel szerintük nem kapnék munkát, értelmetlen szakma. Emiatt orvosnak készülők, de félek csak a sok befolyás miatt kezdem már elhinni, hogy inkább ÁOK való nekem... Nagyon bizonytalan vagyok, kérlek aki tud tanácsolni valamit, segítsen :(
2017. máj. 30. 19:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*készülök. Bocsánat ha értelmetlenül fogalmaztam, de nagyon ideges vagyok. Most érettségizem, de ha fel is vesznek, nemtudom nem szeretnék-e váltani. Sajnos dietetikus szakot nem jelöltem meg..
2017. máj. 30. 19:02
 2/12 A kérdező kommentje:
SOTE Egészségtudományi karán láttam, hogy van ilyen szak. Kélek segítsetek!
2017. máj. 30. 19:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Háát, valamilyen szinten minden szakmának megvannak a hátulütői. Ha jó szakember leszel, simán kaphatsz munkát, dolgozhatsz magánban. Soha nem azt kell nézni, hogy Kis Pista átlagembernek mennyire lenne előnyös iksz szakma (persze, nyilván belejátszik, hogy mennyire lehet elhelyezkedni valamivel, de a munkaerőpiac ötven-hatvan év alatt amúgy is változik, és soha nem tudod, hogy micsoda mire lehet jó, szóval csak azért, mert valami éppen nem keresett, nem kell feladni, ha tényleg azt szeretnéd a legjobban és lelkiismeretesen csinálnád), hanem hogy a te kvalitásaiddal és a szakma várható előnyeivel és hátrányaival mennyire tartod jó ötletnek.


Azt sokat fogod hallani, hogy az orvosit azoknak érdemes választaniuk, akik száz százalékig biztosak benne, mert a sok szívás miatt még nagy lelkesedéssel is könnyű kiégni, és nem utolsó sorban egy betegnek se jó, ha az orvosa nem biztos magában (mondjuk, te gyógyítani szeretnél, szóval nem hiszem, hogy azzal gond lenne).


Egyébként érdemes lenne az élelmiszermérnökit is megnézned, részben érinti az általad megemlített témákat, és a szüleid is boldogabbak lennének. Már nem, mintha a dietetika nem lenne egy normális, fontos szakma. (és szerintem van jövője, tekintve a táplálkozási trendeket meg a sok fogyni akaró embert, ha egy kicsit ügyes vagy, maszekban simán lehet érvényesülni vele)

2017. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Rájöttem nem szabad ilyen indokok miatt feladnom az álmom... Ha lelkiismeretes vagyok és megvan hozzá a kellő motivációm, csak rajtam múlik milyen sikereket tudok elérni az életben!:)
2017. jún. 5. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontosan. :) Örülök, ha segítettem.
2017. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Jeles diplomát szereztem dietetikus szakon és munkanélküli vagyok, a közelben nincs is lehetőség elhelyezkedni, 2-300kmre lenne lehetőség,h élelmezésvezetőként dolgozhassak (amit utálnék). Szép és jó ez a duma,h kövessük az álmainkat, csak nem Magyaroszágon. Ja és amíg nincs két év ledolgozott időd kórházban, addig ne is álmodj a vállalkozásról, mert a jogszabályok nem engedik! Menj orvosnak, megfizetik és nem fognak lenézni se! Mert az összes orvos lenéz minket, holott kb. fél év dietetikájuk van.
2017. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem is nagyon szeretnék nagyon itthon maradni, ha van lehetőségem a mesterit is inkább külföldön végezném :)
2017. jún. 8. 21:32
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szóismétlésért.
2017. jún. 8. 21:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ez az ami bosszantó. Magyarországon ez a mentalitás? Lenézni másokat? Nem az a cél, hogy megtalálja mindenki az álmát? Tele vagyok ambícióval, energiával, most érzem, hogy eljött az én időm, karriert szeretnek építeni! Emiatt kéne lemondan az álmomról? Mert ilyen Magyarország? Borzalom ami itt van, tényleg szívesen elmegyek. Vállalkozni szeretnék, képezni magam, okosodni, kapcsolatokat teremteni, sikeresnek lenni. Ezért úgyis küzdeni fogok, ha kell, külföldön.
2017. jún. 8. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veled azóta? Elkezdted végül az orvosit?
2018. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!